19420465 10211763398173004 2855972363832680472 nClub Sportiv Karate JKA din Romania si sectia de karate shotokan a CSU Brasov s-a aflat pentru 5 zile in pregatire la Vama Buzaului . Astflel in perioada 19-23 iunie 2017 , doua grupe de pregatire si-au aprofundat cunostintele dobandite pe parcursul anului 2017 . Prima grupa formata din 30 sportivi s-au antrenat in perioada 19-21 iunie iar grupa a doua formata din 20 sportivi s-au antrenat in perioada 21-23 iunie .

Sportivii care se vor deplasa la selectia pentru Campionatele Mondiale de Karate din Ungaria la probele de echipa au avut ocazia sa-si aprofundeze cunostintele pe intreaga perioada de desfasurare a pregatirii de 5 zile , formand urmatoarele echipe :

  1. GIURGIU CASIAN - TUDOAR ASTION - STOICA ROBERT
  2. BACALU ANDREI - DRAGOI ION - PUIU ALEXANDRU - POTERAS LUCA
  3. OLTENU DARIA -BACALU ANDREI - DRAGOI ION - PUIU ALEXANDRU - AROSOAE DARIA
  4. OLTEANU DARIA - AROSOAE DARIA - GHEMEA ANDREEA

Am avut un cantonament foarte util in care cei 4 debutanti s-au comportat exemplar . Am reusit sa formam echipele de kata si sa parcurgem toate exercitiile impuse la proba de kata . Lucrul cu greutatile si-a pus amprenta pe evolutiile sportivilor iar jocurile creative din timpul cantonamentului au destins foarte mult atmosfera din lot . Cu mici exceptii vreau sa ii felicit pe toti sportivii care au facut aceasta deplasare si desigur le multumesc si parintilor ca au incredere in noi si ii spijina pe copii . a declarat media Chiru Dragos .

Sportivii care au format prima grupa de pregatire :DSC 09711

  1. Abel Orban       
  2. Arosoae Alexandru       
  3. Arosoae Daria
  4. Bacalu Andrei
  5. Balazs Beatrix   
  6. Besleaga Marcel
  7. Burlan Darius    
  8. Calin Daria         
  9. Chiru Dragos
  10. Dragoi Ion Mircea
  11. Ghemea Andreea
  12. Ghemea Ionut 
  13. Giurgiu Casian
  14. Glavan Gabriela              
  15. Ion Andrei         
  16. Muntean Raluca             
  17. Olteanu Daria
  18. Petriceanu Teodor        
  19. Poteras Liviu
  20. Poteras Luca
  21. Poteras Matteo              
  22. Puiu Alexandru
  23. Sfirloaga Andrei              
  24. Stefan Spiridon
  25. Sterns David     
  26. Stoica Robert
  27. Stroe Victor
  28. Tudor Astion
  29. Tudorache Cezar
  30. Tudorache Patrick

Sportivii care au format a doua grupa de pregatire :

  1. Arosoae DariaDSC 09841
  2. Bacalu Andrei
  3. Besleaga Marcel
  4. Chirieac Cosmin
  5. Chiru Dragos
  6. Dragoi Ion Mircea
  7. Ghemea Andreea
  8. Giurgiu Casian
  9. Olaru Matei
  10. Olteanu Daria
  11. Poteras Liviu
  12. Poteras Luca
  13. Puiu Alexandru
  14. Stoica Alin
  15. Stoica Robert
  16. Stroe Victor
  17. Surubariu Razvan
  18. Tudor Astion
  19. Tudorache Patrick
  20. Zarnescu Robert