DSC 3706CS Karate JKA Romania a organizat in perioada 8-14 februarie primul cantonament de pregatire din anul 2016. Structurat pe doua categorii de dificultate ( incepatori si avansati ) , cantonamentul a alineat la debut 41 sportivi .Scopul principal al pregatirii de iarna a reprezentat-o pregatirea sportivilor pentru Cupa Romana de Autoaparare , Campionatul National SKDUN si Campionatul European SKDUN din Germania . Cu ocazia acestui eveniment am format loturile care vor reprezenta Clubul nostru la Cupa Dojo Casa Panciu din 13 februarie si Cupa Romana de Autoaparare din 20 februarie dar si echipele de kata sincron pe care le vom prezenta la Selectia pentru Campionatul European din Germania .

 Sportivii participanti :

  1. CHIRU DRAGOS
  2. POTERAS LUCA
  3. MIHAILA EDUARD
  4. GHEMEA ANDREEA
  5. MOLOCEA DANIEL
  6. BATRINU EDUARD
  7. DUMITRU CATALINA
  8. OLTEANU DARIA
  9. AROSOAE DARIA
  10. SPUMA ANDREEA
  11. ZARNESCU CONSTANTIN
  12. GAVRILA LORANDDSC 3576
  13. MAFTEI GABRIEL
  14. PUIU ALEXANDRU
  15. SEITZ ADINA
  16. DRAGOI ION
  17. PETCU ALEXANDRU
  18. MUNTEAN BOGDAN
  19. BACALU ANDREI
  20. TAMPA VIOREL
  21. IVAN IOANA
  22. BESLEAGA MARCEL
  23. IVAN BOGDAN
  24. GHEMEA IONUT
  25. ALEXANDRU AROSOAE
  26. TUDOR ASTION
  27. GIURGIU CASIAN
  28. CRETU ANCA
  29. SURUBARIU RAAZVAN
  30. SPUMA STEFAN
  31. COTFAS RARES
  32. COTFAS MARA
  33. STOICA ALIN
  34. STOICA ROBERT
  35. STOICA MARIO
  36. OLARU MATEI
  37. STROE VICTOR
  38. CAMPEAN ALEXANDRA
  39. TALMACIU DENISA
  40. BAGU DAVID
  41. TUDORACHE PATRIK

Iata si echipele formate pentru selectie la lotul national :

CHILDREN JKA 1 AROSOAE DARIA / DUMITRU CATALINA / OLTEANU DARIA
CHILDREN JKA 1 OLTENU DARIA/AROSOAE DARIA/DRAGOI ION/BACALU ANDREI
CHILDREN JKA 1 DRAGOI ION / BACALU ANDREI / POTERAS LUCA
CADETS JKA 2 MAFTEI GABRIEL / DRAGOI ION/ BACALU ANDREI /POTERAS LUCA
JUNIORS JKA 2 VLAD SARA/ FIRCAL ANDREEA/ SEITZ ADINA/TOHANEAN DENISA
CADETS JKA 2 BACALU ANDREI / DRAGOI ION/ AROSOAE DARIA / OLTEANU DARIA