11096691 788370871252811 3506685256157714923 nSala Sporturilor din orasul Brașov a găzduit în data de 28 martie 2015, Shoto Cup - CSU Brașov . Evenimentul ajuns la cea de-a IX a ediție a alineat la start 371 sportivi și 39 echipe ,legitimați în cadrul a 26 cluburi sportive . Rând pe rând sportivii s-au luptat pentru medaliile de aur la probele de kata , kumite individul și kata echipe în cadrul a 42 categorii de kata , 54 categorii kumite și 6 categorii de kata echipe .

Evenimentul organizat de JKA România și CSU Brașov a prilejuit revenirea la poalele tâmpei al Președintelui Federatiei Mondiale de karate SKDUN , dl. Pătru Aurel 7 dan , alături de brigada natională de arbitraj SKDUN . Cu aportul substanțial adus la organizare de către părinții și sportivii JKA , etapa natională s-a desfășurat impecabil pe durata a numai 8 ore .

Clubul nostru a avut angrenați în cadrul acestui concurs 54 sportivi coordonați  de Seitz Adina , Tohănean Denisa ,Bușteagă Diana, sportivi care au bifat podiumul de 52 ori (10 aur, 19 argint, 23 bronz , ) .

Shoto Cup a fost ultimul test al sportivilor noștrii în vederea participării la Campionatul European din Letonia de peste 16 zile , Am remarcat cu mare satisfacție multi sportivii JKA care pot face fată la nivel național . Nu pot să nu scot în evidentă ajutorul substanțial adus la organizarea concursului de către părinții și sportivii JKA fapt pentru care le mulțumesc . a declarat media Dragoș Chiru .

Detalii tehnice ,

Medaliati cu aur

 1. Seitz Adina- kata
 2. Spuma Andreea- kata
 3. Bacalu Andrei- kata
 4. Poteras Luca- kata
 5. Tohanean Denisa- kata echipe feminin
 6. Busteaga Diana- kata echipe feminin
 7. Seitz Adina- kata echipe feminine
 8. Tudor Astion- kata
 9. Muntean Bogdan- kumite
 10. Maftei Gabriel- kumite

Medaliati cu argint

 1. Poteras Luca- kumite
 2. Hurghea Dan- kata
 3. Bacalu Andrei- kata echipe mixt
 4. Dragoi Ion- kata echipe mixt
 5. Arosoae Daria- kata echipe mixt
 6. Bacalu Andrei- kata echipe masculin
 7. Dragoi Ion- kata echipe masculin
 8. Poteras Luca- kata echipe masculin
 9. Tohanean Denisa- kata echipe mixt
 10. Seitz Adina- kata echipe mixt
 11. Muntean Bogdan- kata echipe mixt
 12. Iacov Teodor- kata
 13. Arosoae Daria- kata
 14. Tampa Viorel- kata
 15. Popa Mihnea- kata
 16. Petcu Alexandru- kumite
 17. Maftei Gabriel- kata echipe mixt
 18. Tohanean Denisa- kata echipe mixt
 19. Sandu Cezar- kata echipe mixt

Medaliati cu bronz

 1. Bacalu Andrei- kumite
 2. Almasan Marco- kata
 3. Maftei Gabriel- kata
 4. Bacalu George- kata
 5. Batranu Eduard- kumite
 6. Arosoae Daria- kumite
 7. Dumitru Catalina- kumite
 8. Busteaga Diana- kata echipe mixt
 9. Almasanu Marco- kata echipe mixt
 10. Bacalu George- kata echipe mixt
 11. Maftei Gabriel- kata echipe masculin
 12. Bacalu Andrei- kata echipe masculin
 13. Sandu Cezar- kata echipe masculin
 14. Maftei Gabriel- kata echipe masculin
 15. Muntean Bogdan- kata echipe masculin
 16. Sandu Cezar- kata echipe masculin
 17. Olaru Stefan- kata
 18. Arosoae Alexandru- kata
 19. Seitz Adina- kumite +57
 20. Puiu Alexandru- kumite
 21. Seitz Adina- kumite -57
 22. Bacalu George- kumite
 23. Almasan Marco- kumite