wsda 09Sambata 11 aprilie 2009 World Self Defense Association Romania condusa de Dl. Ilie Nicusor a organizat prima edite a Cupei WSDA Scolara in localitatea Brasov.
La acest eveniment s-au inscris 91 participanti din urmatoarele scolii ( Scolala 10 JKA , Scoala 25 JKA , Scoala 8 JKA , Gradinita Micul Print 22 JKA , Scoala 10 WSDA , Scoala 9 WSDA , Palatul Copiilor Aiki .
Ca in fiecare an dupa cum ne-am obisnuit CS Karate JKA Romania a triumfat reusind sa obtina 67 medalii ( 26 aur, 21 argint si 20 pronz .)
Clasamentul pe scolii :
Scoala 10 JKA Romania -74 puncte
Scoala 25 JKA Romania -44 puncte
Scoala 10 WSDA Romania -23 puncte .
Gradinita Micul Print JKA Romania -21 puncte
Palatul Copiilor CS.Aiki Karate Do-17 puncte
Scoala 8 JKA Romania - 4 puncte
Scoala 9 WSDA Romania - 3 puncte
Kihon Fete Anul 2003
Nicolaua Miruna Romania JKA sc.10 Place 1
Mares Cristiana Romania JKA Gr.22 Place 2
Mihalache Ana Romania JKA Gr.22 Place 3
Kihon Fete Anul 2002-2001
Kanno Izabela Romania JKA sc.25 Place 1
Lupu Iulia Romania JKA Gr.22 Place 2
Alexandru Alexandra Romania JKA sc.25 Place 3
Kihon Fete Anul 2000
Ionescu Ileana Romania JKA Gr.22 Place 1
Orban Timea Romania JKA Gr.22 Place 2
Borcoman Carla Romania JKA Gr.22 Place 3
Kihon baieti Anul 2003
Maceac Robert Romania JKA sc.8 Place 1
Tobosaru Dan Romania JKA Gr.22 Place 2
Vigheci Gabriel Romania WSDA sc.10 Place 3
Kihon baieti Anul 2002
Nema Alexandru Romania JKA Gr.22 Place 1
Stan Valentin Romania Aiki -Palat Place 2
Branescu Mihai Romania JKA sc.25 Place 3
Kihon baieti Anul 2001
Oprea Andrei Romania Aiki -Palat Place 1
Ardelean Andrei Romania Aiki -Palat Place 2
Bolba Andrei Romania JKA sc.25 Place 3
Kihon baieti Anul 1999-2000
Roman David Romania JKA Gr.22 Place 1
Roman Vlad Romania JKA Gr.22 Place 2
Chiriac Cosmin Romania Aiki -Palat Place 3
Kata fete Anul 1998-1999
Seitz Adina Romania JKA sc.10 Place 1
Busteaga Diana Romania JKA sc.25 Place 2
Grigore Magda Romania WSDA sc.10 Place 3
Kata fete Anul 1996-1997
Pocora Adelina Romania Aiki -Palat Place 1
Petrescu Andreea Romania JKA sc.25 Place 2
Oros Andreea Romania JKA sc.25 Place 3
Kata fete Anul 1995
Vlaicu Miruna Romania JKA sc.10 Place 1
Vlase Daniela Romania JKA sc.10 Place 2
Goja Raluca Romania JKA sc.10 Place 3
Kata fete Anul 1991-1989
Glid Ildiko Romania JKA sc.10 Place 1
Ferenczi Andreea Romania WSDA sc.10 Place 2
Serban Catalina Romania JKA sc.25 Place 3
Kata baieti Anul 1999-2000
Sandu Cezar Romania JKA sc.25 Place 1
Muntean Bogdan Romania JKA sc.10 Place 2
Pantea Horia Romania Aiki -Palat Place 3
Kata baieti Anul 1998
Olaru Alin Romania JKA sc.25 Place 1
Biscu Ovidiu Romania JKA sc.10 Place 2
Radu Cosmin Romania JKA sc 8 Place 3
Kata baieti Anul 1997-1996
Gorea Alin Romania JKA sc.25 Place 1
Lacatus Cristian Romania JKA sc.10 Place 2
Turcas Alexandru Romania WSDA sc.10 Place 3
Kata baieti Anul 1995-1994
Kajacsa Adrian Romania WSDA sc.10 Place 1
Ivan Bogdan Romania JKA sc.25 Place 2
Gogean Silviu Romania JKA sc.10 Place 3
Kata baieti Anul 1993-1990
Rotaru Razvan Romania JKA sc.10 Place 1
Manolache Emil Romania JKA sc.10 Place 2
Codrea Andrei Romania JKA sc.10 Place 3
Kata baieti seniori
Rotaru Razvan Romania JKA sc.10 Place 1
Florea Florin Romania WSDA sc.10 Place 2
Benga Ciprian Romania JKA sc.10 Place 3
Kumite fete Anul 2002-2001
Nicolaua Miruna Romania JKA sc.10 Place 1
Alexandru Alexandra Romania JKA sc.25 Place 2
Kanno Izabela Romania JKA sc.25 Place 3
Kumite fete Anul 1998-1999
Seitz Adina Romania JKA sc.10 Place 1
Grigore Magda Romania WSDA sc.10 Place 2
Busteaga Diana Romania JKA sc.25 Place 3
Kumite fete Anul 1995
Vlaicu Miruna Romania JKA sc.10 Place 1
Vlase Daniela Romania JKA sc.10 Place 2
Spataru Ruxandra Romania JKA sc.10 Place 3
Kumite fete Anul 1989-1991
Glid Ildiko Romania JKA sc.10 Place 1
Serban Catalina Romania JKA sc.25 Place 2
Andries Andreea Romania WSDA sc.10 Place 3
Kumite baieti Anul 2002
Branescu Mihai Romania JKA sc.25 Place 1
Chiriac Cosmin Romania Aiki -Palat Place 2
Vlad Mihai Romania WSDA sc.10 Place 3
Kumite baieti Anul 2001
Popa Alexandru Romania WSDA sc.10 Place 1
Ardelean Andrei Romania Aiki -Palat Place 2
Mihalache David Romania JKA sc.10 Place 3
Kumite baieti Anul 2000-1999
Domeniconi Roberto Romania JKA sc.25 Place 1
Vlad George Romania WSDA sc.10 Place 2
Pantea Horia Romania Aiki -Palat Place 3
Kumite baieti Anul 1998
Olaru Alin Romania JKA sc.25 Place 1
Alexandru Bogdan Romania JKA sc.10 Place 2
Nitu Sebastian Romania JKA sc.25 Place 3
Kumite baieti Anul 1997-1996
Gorea Alin Romania JKA sc.25 Place 1
Lacatus Cristian Romania JKA sc.10 Place 2
Turcas Alexandru Romania WSDA sc.10 Place 3
Kumite baieti Anul 1995-1994
Zmarandoiu Iulian Romania JKA sc.10 Place 1
Antonichi Gabriel Romania WSDA sc.9 Place 2
Cotaie Lucian Romania WSDA sc.9 Place 3
Kumite baieti Anul 1990-1993
Rotaru Razvan Romania JKA sc.10 Place 1
Codrea Andrei Romania JKA sc.10 Place 2
Manolache Emil Romania JKA sc.10 Place 3
Kumite baieti Anul seniori
Benga Ciprian Romania JKA sc.10 Place 1
Racu Liviu Romania WSDA sc.10 Place 2
Ramba Gigi Romania WSDA sc.10 Place 3
Kata sincron mixt
Vlase -Glid Romania JKA sc.10 Place 1
Goja -Seitz Romania JKA sc.10 Place 2
Olaru - Gorea Romania JKA sc.25 Place 3