Minicadeți, cadeți, juniori si seniori si-au disput titlul de campion national FRK WUKF, în weekend, in Sala Sporturilor din Brasov, în cadrul Campionatului National +13 ani FRK WUKF.

Cluburile sportive CS Karate JKA Romania si CSU Brasov au dorit sa demonstreze forta karate-lui brasovean prin organizarea acestui campionat national, dar si prin rezultatele obtinute. Dupa doua zile de intreceri, CS Karate JKA Romania si CSU Brasov s-au clasat pe locul 1 in ierarhia nationala ca si numar de medalii si pe locul 2 ca numar de medalii de aur, dupa Politehnica Cluj Napoca, dintr-un total de 53 cluburi participante.

Spre surprinderea noastra perioada de pandemie prin care a trecut sportul romanesc nu a stins dorinta de competitie a sportivilor nostri. Astfel, la acest Campionat National au luat startul aproape 400 sportivi din 53 de cluburi membre FRK WUKF, 116 echipe, 76 de antrenori si instructori si 28 de arbitri. Pentru FRK WUKF putem spune ca este un nou record de participare referindu-ne strict la numarul de sportivi, cadeti, juniori si seniori. Acest lucru dovedeste adevarata forta si unitate a FRK WUKF, care transmite astfel un puternic semnal de revenire la normalitate“, a declarat purtatorul de cuvant al FRK WUKF.

Rezultate tehnice:
BELICI ROBERT
Competitia s-a desfasurat pe 5 suprafete de lupta ( tatami ) la toate probele de concurs individuale si probe pe echipe .

BACALAU ANDREI
1. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
2. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
3. PLACE 2 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 16-17 ANI OPEN
4. PLACE 2 Kata Interstiluri Baieti 16-17 ani Echipe
BELICI ROBERT
5. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 14-15 ani Echipe
6. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
7. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
8. PLACE 3 KATA SHOTOKAN BAIETI 14-15 ANI +3 KYU
BRATU KERIM IONUT
9. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
10. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 14-15 ani Echipe
11. PLACE 3 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 14-15 ANI OPEN
12. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
GIURGIU CASIAN
13. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
14. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 14-15 ani Echipe
15. PLACE 2 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 13 ANI -165 CM
16. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
POTERAS LUCA
17. PLACE 1 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 16-17 ANI OPEN
18. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
19. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
20. PLACE 2 Kata Interstiluri Baieti 16-17 ani Echipe
STOICA ROBERT
21. PLACE 1 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 13 ANI +165 CM
22. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
23. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
24. PLACE 2 KATA SHOTOKAN BAIETI 13 ANI +3 KYU
TUDOR ASTION
25. PLACE 1 KUMITE SHOBU IPPON BAIETI 13 ANI -165 CM
26. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
27. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
28. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
29. PLACE 3 KATA SHOTOKAN BAIETI 13 ANI +3 KYU
VASILACHE IOANA
30. PLACE 1 Kata Interstiluri Fete 13 ani Echipe
31. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
32. PLACE 2 KUMITE SHOBU IPPON FETE 13 ANI +155 CM
RUSU ANDRA
33. PLACE 1 Kata Interstiluri Fete 13 ani Echipe
34. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
CRETU ANCA NICOLETA
35. PLACE 1 Kata Interstiluri Fete 13 ani Echipe
36. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
JALOBA DANIELA
37. PLACE 1 Kata Interstiluri Fete 13 ani Echipe
38. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 16-17 ani Echipe
DRAGHICIU DAVID ANDREI
39. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 13 ani Echipe
40. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
DRAGAN DAVID
41. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 13 ani Echipe
42. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
STERNS DAVID
43. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 13 ani Echipe
44. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
MIHALACHE MATEI
45. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 13 ani Echipe
46. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
DRAGHICIU EDUARD MARIAN
47. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
48. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
49. PLACE 2 Kata Interstiluri Baieti 16-17 ani Echipe
CHIRIEAC CALIN
50. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
51. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
LATTAS ELEFTHERIOS
52. PLACE 1 Kata Interstiluri Baieti 14-15 ani Echipe
53. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
54. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
SURUBARIU RAZVAN
55. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
56. PLACE 2 Kata Interstiluri Baieti 16-17 ani Echipe
DUDILA SARA
57. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
DAVID EVA IOANA
58. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
BOGDAN ELENA
59. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 13 ani Echipe
CIOLACU DRAGOS
60. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 16-17 ani Echipe
61. PLACE 1 Kumite Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
62. PLACE 2 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 14-15 ani Echipe
TUDORACHE PATRICK MARIAN
63. PLACE 3 Kumite Shobu Sanbon Baieti 14-15 ani Echipe
64. PLACE 3 Kumite Rotativ Shobu Sanbon Baieti 14-15 ani Echipe
TUDORACHE CEZAR
65. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 13 ani Echipe
BESLEAGA MARCEL
66. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 18-35 ani Echipe
67. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Baieti 18-35 ani Echipe
CHIRIEAC COSMIN
68. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Baieti 18-35 ani Echipe
TOHANEAN DENISA
69. PLACE 1 Kumite Rotativ Shobu Ippon Fete 18-35 ani Echipe
70. PLACE 2 Kumite Shobu Ippon Fete 18-35 ani Echipe