DSC 7500Complexul Sportiv  Apollo din Bucuresti a găzduit în data de 7 martie 2015 , Campionatele Naționale la Karate Shotokan, a patra etapă din calendarul nostru competițional 2015. Evenimentul organizat sub egida Federației Române de Arte Marțiale , departamentul SKDUN condus de Shihan Aurel Pătru , a alineat la start peste 800 sportivi care s-au întrecut pe rând la  toate categoriile de vârstă pentru medaliile de aur la probele de kata și kumite individual . Clubul brașovean a angrenat în acest concurs un lot de 27 sportivii coordonați de sensei Dragoș Chiru , finalul evenimentul prilejuind sportivilor noștri accesul pe podium de 23 ori ( 6 aur ,8 argint , 9 bronz ) .

În ziua precedentă am reușit să calificăm 17 sportivi la Europenele din Letonia și în premieră 4 echipe de kata ,iar astăzi am reușit să urcăm pe podium de 23 ori având foarte mulți debutanți în lotul nostru . Urmează pentru noi etapa națională SHOTO CUP , la Brașov, organizată chiar de clubul nostru . A declarat media sensei Dragoș Chiru .

Iată și rezultatele:

MEDALIAȚI CU AUR

 1. BACALU ANDREI - KATA COPII 2-1 KYU
 2. BACALU ANDREI - KUMITE COPII -31 KG
 3. AROSOAE DARIA - KUMITE COPII -29 KG
 4. POTERAS LUCA - KATA COPII 4 KYU
 5. DRAGOI ION - KATA COPII 3 KYU
 6. MESLEAGA MARCEL - KUMITE MINICADETI

MEDALIATI CU ARGINT

 1. IVAN BOGDAN - KATA TINERET
 2. SEITZ ADINA - KUMITE JUNIOARE
 3. ALMASAN MARCO - KATA JUNIORI
 4. TOHANEAN DENISA- KATA CADETI
 5. MAFTEI GABRIEL - KATA CADETI
 6. BACALU GEORGE - KATA CADETI
 7. SPUMA ANDREEA - KATA MINICADETI
 8. AROSOAE DARIA -KATA COPII

MEDALIATI CU BRONZ

 1. SEITZ ADINA - KATA JUNIOARE
 2. MUNTEAN BOGDN - KUMITE JUNIORI -55 KG
 3. POLGAR EMILIA - KUMITE CADETI
 4. BESLEAGA MARCEL  - KATA MINICADETI
 5. OLTEANU DARIA -KATA COPII
 6. POTERAS LUCA - KUMITE COPII
 7. SINDRILARU IOANA - KATA COPII
 8. MIHAILA EDUARD - KATA COPII
 9. DUMITRU CATALINA - KATA COPII