A devenit o tradiție ca la fiecare sfârșit de an, sensei Dragoș Chiru să premieze sportivii karatiști ai CS Karate JKA România – CSU Brașov. Așa s-a întâmplat și acum, când Aula Universității Transilvania a fost gazda sportivilor de toate vârstele și părinților lor, dar și a antrenorilor, pentru ,,Gala Premiilor Sportivul Anului, ediţia a XII-a”.
În 2017, sportivii clubului brașovean au reușit să urce pe podiumul diverselor competiții de 356 ori (98 medalii aur, 108 medalii argint şi 150 medalii bronz ).
,,Ne-a impresionat ospitalitatea şi, în mod deosebit, faptul că am avut onoarea de a fi însoţiţi în proiectele noastre necondiţionat pe întreg parcursul anului 2017.De asemenea, am fost încântaţi de căldura şi prietenia cu care am putut colabora. Ne bucurăm că am putut participa la Campionatul Mondial din Italia si Ungaria, unde am câştigat pentru România 21 medalii (4 medalii de aur, 8 de argint și 9 medalii de bronz) şi la Campionatul European din Serbia, unde am câştigat pentru România 25 medalii (12 medalii de aur, 7 medalii de argint și 6 medalii de bronz). Suntem profund impresionaţi de dorinţa şi eforturile dvs prin care clubul nostru şi-a îmbunătăţit semnificativ relaţiile interumane, imaginea şi condiţiile de antrenament, colaborând excelent cu Universitatea Transilvania din Brașov. Ne-am bucurat că am putut să aducem şi noi o modestă contribuţie la imaginea Braşovului, atât pe plan naţional cât şi internaţional, zâmbind, cu gândul acasă, de pe cele mai înalte trepte ale podiumului competiţional”, a spus sensei Dragoș Chiru
Podiumul celor mai buni sportivi ai anului,

SPORTIVUL ANULUI BEST OF THE BEST TOP 10bacalu

  1. BACALU ANDREI
  2. DRAGOI ION
  3. OLTEANU DARIA
  4. PUIU ALEXANDRU
  5. POTERAS LUCA
  6. AROSOAE DARIA
  7. GIURGIU CASIAN
  8. TUDOR ASTION
  9. CRETU ANCA
  10. POTERAS LIVIU

SPORTIVUL ANULUI ( GRAD )

MARO – NEGRU- TOP 3

  1. BACALU ANDREI
  2. DRAGOI ION
  3. OLTEANU DARIA

ALBASTRU -TOP 3

  1. GIURGIU CASIAN
  2. TUDOR ASTION
  3. CRETU ANCA

VERDE -TOP 3

  1. GLAVAN GABRIELA
  2. SFIRLOAGA ANDREI
  3. ION ANDREI

PORTOCALIU- TOP 3

  1. HACMAN EDINA
  2. CUREA IULIAN
  3. LAZAROIU LUCA

GALBEN- TOP 3

  1. CIOLACU DRAGOS
  2. ZELINCU BEATRICE
  3. HACMAN

SPORTIVUL ANULUI ( VARSTA )
COPII -TOP 3

  1. BACALU ANDREI
  2. DRAGOI ION
  3. OLTEANU DARIA

CADETI -TOP 3

  1. PUIU ALEXANDRU
  2. CHIRIEAC COSMIN
  3. BESLEAGA MARCEL

JUNIORI-TINERET -TOP 3

  1. SEITZ ADINA

SENIORI-VETERANI + 20 ani -TOP 3

  1. POTERAS LIVIU
  2. PETRICEANU CODRUT
  3. MITCA ROBERT

INSTRUCTORUL ANULUI - TOP 3

  1. IVAN BOGDAN
  2. BUSTEAGA DIANA
  3. OLTEANU DARIA

EXCELENTA IN SPORT 

Arosoae Alexandru
Bagu Christian Andrei
Bagu David
Baiu Vlad
Blaga Ioan
BOBE DRAGOS
Buhna Nicoleta
Burlan Darius
Calin Daria
Chirieac Calin
Caras Teodor
Carausu Alessia Ioana
Chirila Andrei
Chiru Bianca
Deák Andrei
Diaconu Robert Andrei
Drăgoi Daniela
FORIKA VIVIANA-FRANCESCA
GABRIEL Sima
Ivan Ioana
Michiu David
Micut Hacman Erik
Micut Hacman Eugenia
Mihaila Eduard
Mihaila Petra
Mihalache Matei-Adrian
Munteanu Andrei Mihai
Oltean Mihai
Petriceanu Teodor
Pintilie Robert Gabriel
Pintilii Mihnea
Poteras Matteo
Roufail Cataleya
Sfintu Alexandru Mihai
Spiridon Stefan
Spuma Andreea
Spuma Stefan
Sterns David
Stoian Mihnea
Stoica Alin
Stoica Robert
Stroe Victor
Surubariu Răzvan Alexandru
Toma Octavian
Tudorache Cezar
Tudorache Patrick
Ungureanu David
Vata ROBERT
Zelincu Radu