galajka2014Devenită tradiţie, reuniunea de sfârşit de an a practicanţilor de arte marţiale de la JKA România a fost şi acum un succes. Marea familie a karatistilor de la JKA –CSU Brasov au sărbătorit a IX-a ediţie a ,,Galei premiilor Sportivul anului “ , la eveniment fiind prezente 230 persoane , sportive, antrenori, părinţi, prieteni. Invitatul central al organizatorilor a fost, ca de fiecare dată, Shihan Aurel Patru 7 dan ,preşedintele mondial SKDUN , care a apreciat iniţiativa organizatorilor şi a avut cuvinte de laudă la adresa premianţilor Galei.

În 2014, luptătorii pregătiţi in organizatia JKA şi antrenaţi de sensei Dragoş Chiru, 4 dan, au scris o pagină din istoria acestui sport, prin cucerirea unui număr absolut impresionant, 383 de medalii, dintre care 135 medalii de aur , 123 medalii de argint şi 126 medalii de bronz !

Cu 18 medalii obtinute la campionatele Mondiale de karate din Polonia si cele 23 medalii obtinute la Campionatele Europene de Karate din Ungaria , au făcut din anul 2014, un an de excepţie .

La Gala desfăşurată într-o atmosferă de sărbătoare şi punctată cu momente de demonstraţie a sportivilor pe tatami au fost acordate premiile anului, podiumurile clasamentelor arătând astfel:

PARINTII ANULUI
1    POTERAS LIVIU
2    DRAGOI DANIELA
3    POMIRLEANU CIPRIAN
4    MUNTEAN FLORIN
5    MUDURE DOREL

    CEA MAI BUNA COLABORARE

  1. Patru Aurel -Presedintele Federatiei Mondiale SKDUN prof. univ. dr. Mircea NEAMTU - Decan - Facultatea de Educatie Fizic si Sporturi Montane;
  2. prof. univ. dr. Dragos BONDOC-IONESCU - membru fondator al Forumului Decanilor de Educatie Fizica si Sport din Romania, fost Decan -Facultatea de Educatie Fizica si Sporturi Montane de la infiintare pana in 2004
  3. prof. univ. dr. med. Liliana ROGOZEA - Prorector cu relatiile publice si promovarea imaginii universitatii;
  4. Camelia Leru -Director Scoala Gimnaziala nr. 9
  5. Dan Olteanu - Director Regia Publica Locala a Padurilor Kronstadt RA
  6. Liliana Olteanu -Director Gradinita Raza de Soare
  7. Ilie Nicusor - Presedinte WSDA Romania 

    CEL MAI TEHNIC SPORTIV
1    BUCUR CATALIN
2    DOROFTEI ROBERT
3    BACALU GEORGE
4    ALMASAN MARCO
5    MIHAILA EDUARD
6    BATRINU EDUARD
7    POLOSAN RADU
8    BUCUR RADU
9    TAMPA VIOREL
10    ZARNESCU CONSTANTIN
   
    CEA MAI TEHNICA SPORTIVA
1    ILIE BIANCA
2    SINDRILARU IOANA
3    PETRESCU MARIA
4    SPUMA ANDREEA
5    CSEH ANITA
6    GHEMEA ANDREEA
7    ENACHE DIANA
8    PERDUM ALEXIA
9    URICAU MIRUNA
10    MIHAILA PETRA
11    DRAGULESCU CATALINA


    PREMIU DE INCURAJARE
1    GORGAN KEVIN
2    AROSOAE ALEXANDRU
3    NETCU LUCIAN
4    STOICA ALIN
5    SURUBARIU RAZVAN
6    VATA ROBERT
7    MOLOCEA ALEXANDRU
8    SPUMA STEFAN
9    GHEMEA IONUT
10    STROE VICTOR
11    PETRICEANU TEODOR
12    POTERAS MATTEO
13    OLARU MATEI
14    STOICA ROBERT
15    MOISA DARIUS
16    TUDORACHE PATRIK
17    MATEI BALCANGIU
18    ZORCA MATEI
19    STERNS ROBERT
20    GAVRILA LORAND
21    ISAC DAVID
22    ION ANDREI
23    BURLAN DARIUS
24    BALAN ROBERT
25    BORANGIC IANIS
26    MIHNEA POPA
27    STOICA MARIO
28    TACHE DAVID
29    TANASIE ARIANA
30    MURG BOGDAN
31    MIRON JESSICA
32    ROMAN ROBERT
33    LAZAROIU LUCA
34    SAVESCU RAUL
35    URICARU MIRUNA
36    CIMPEAN ALEXANDRA
   
    EXCELENTA IN ARTELE MARTIALE
1    AROSOAE DARIA
2    POMIRLEANU SEBASTIAN
3    MIHALACHE MIHAI
4    BESLEAGA MARCEL
5    PUIU ALEXANDRU
6    OLTEANU DARIA
7    DUMITRU CATALINA
8    SANDU CEZAR
9    PETCU ALEXANDRU
10    MOLOCEA DANIEL
   
    SPORTIVUL ANULUI
1    SEITZ ADINA
2    BACALU ANDREI
3    MAFTEI GABRIEL
4    IVAN BOGDAN
5    DRAGOI ION
6    POTERAS LUCA
7    HURGHEA DAN
8    TOHANEAN DENISA
9    BUSTEAGA DIANA
10    MUNTEAN BOGDAN