fabio tomeiIn perioada 6 aprilie 2008 Federatia intrenationala WTKA reprezentata in Romania prin domnul Vasile Lupasc si Club Sportiv karate JKA Romania condus de dl. Dragos Chiru au organizat in localitatea Brasov prima editie a Cupei Phoenix la nivel international.

La acest eveniment a participat si lotul WTKA din Italia , condus de dl Tomei Fabio .Club Karate JKA din Romania a participat la acest eveniment cu un numar de 49 sportivi si sportive pe toate nivelele de varsta reusind sa obtina nu mai putin de 58 medalii. Marele trofeu in semn de respect pentru ajutorul acordat la succesul evenimentului a revenit dl Tomei Fabio din Italia .

Rezultatele pe categorii:

Baieti 2001- 2002    
Simion Teodor Romania Aiki karate Do Place 1
Branescu Mihai Romania Jka Romania Place 2
Achitei Cosmin Romania Aiki karate Do Place 3
         
Baieti 2000      
Matrache Alexandru Romania Jka Romania Place 1
Albon Paul Romania Jka Romania Place 2
Urzica Andrei Romania Jka Romania Place 3
         
Baieti 1999      
Balan Paul Romania Jka Romania Place 1
Kinas Bedrettin Romania Jka Romania Place 2
Pomirleanu Sebastian Romania Jka Romania Place 3
         
Baieti 1998      
Alexandru Bogdan Romania Jka Romania Place 1
Florea Alexandru Romania WSDA Romania Place 2
Cotinghiu Sebastian Romania Jka Romania Place 3
         
Baieti 1997      
Dragoi Ionut Romania Jka Romania Place 1
Hamzea Mihai Romania Jka Romania Place 2
Calfa Dragos Romania Jka Romania Place 3
         
Baieti 1996      
Turcas Alexandru Romania WSDA Romania Place 1
Rares Matei Romania Tirgoviste Place 2
Manea Bogdan Romania WSDA Romania Place 3
Baieti 1993 -1995    
Dragoi Adrian Romania Jka Romania Place 1
Gogean Silviu Romania Jka Romania Place 2
Baieti 1991 +    
Bengea Marius Romania Tirgoviste Place 1
Manolache Emil Romania Jka Romania Place 2
Dinca Alin Romania Tirgoviste Place 3
Kata Baieti 1996 1994    
Botta Simon F Italia WTKA Italia Place 1
Iordache Adrian Romania Tirgoviste Place 2
Gorea Alin Romania Jka Romania Place 3
Kata Baieti 1998 1997    
Sandu Cezar Romania Jka Romania Place 1
Olaru Alin Romania Jka Romania Place 2
Lacatus Cristian Romania Jka Romania Place 3
Kata baieti 1999      
Raffaele B Italia WTKA Italia Place 1
Paraschiv Catalin Romania Jka Romania Place 2
Muntean Bogdan Romania Jka Romania Place 3
Kata baieti 18 peste      
Saccardi Ronal Italia WTKA Italia Place 1
Luca Cincarella Italia WTKA Italia Place 2
Fabrizio Davi Italia WTKA Italia Place 3
Kata Fete 1995      
Vlaicu Miruna Romania Jka Romania Place 1
Pomirleanu Andreea Romania Jka Romania Place 2
Vlase Daniela Romania Jka Romania Place 3
Kata fete 18 si peste    
Serena Pastore Italia WTKA Italia Place 1
Anemarie Duncan Romania Tirgoviste Place 2
Sara Virgilio Italia WTKA Italia Place 3
Kihon Fete 1999 -2002    
Oancea Casiana Romania Jka Romania Place 1
Jicmon Otilia Romania Jka Romania Place 2
Grigore Magda Romania WSDA Romania Place 3
Kihon Fete 1998      
Busteaga Diana Romania Jka Romania Place 1
Cizmas Mara Romania Jka Romania Place 2
Popescu Loredana Romania Jka Romania Place 3
Kihon fete 1995 1996    
Tabuleac Alexandra Romania WSDA Romania Place 1
Goja Raluca Romania Jka Romania Place 2
Coneeac Andreea Romania Jka Romania Place 3
         
Kihon echipe Open      
Hamzea,Calfa,Bogdan Romania JKA Romania Place 1
Botis,Muntean,Urzica Romania JKA Romania Place 2
Albon,Balan,Coneeac Romania JKA Romania Place 3
Kata Echipe Open      
Razvan,Mihaela,Miruna Romania JKA Romania Place 1
Andreea,Gorea,Vlase Romania JKA Romania Place 2
Olaru,Paraschiv,Cezar Romania JKA Romania Place 3
Kumite Echipe Feminin Open      
Vlase,Miruna,Andreea Romania JKA Romania Place 1
Tabuleac,Sion,Magda Romania WSDA Romania Place 2
Kumite echipe masculin Open      
Drogoi I si A ,Olaru Romania JKA Romania Place 1
Gorea, Iulian,Octavian Romania JKA Romania Place 2
Manea,Sipos,Minea Romania WSDA Romania Place 3