DSC 0380Orasul Pucioasa a gazduit in 10 martie 2018 editia a II a a Cupei Bailor Pucioasa la Karate WUKF . Competitia dedicata categoriilor de copii, minicadeti , cadeti , juniori si seniori a alineat la start 300 sportivi din 20 cluburi care s-au intrecut la probele individuale de kihon , kata si kumite .

Principalul organizator local CS Kidava coordonat de sensei Leurzeanu Vasile a organizat turneul ca un test de verificare pentru Campionatele Nationale de Karate WUKF ce vor urma peste doua saptamani la Sighisoara . Prezenta presedintelui Federatiei Romane de Karate WUKF , dl. Liviu Crisan a garantat organizarea unui eveniment de exceptie .

Clubul nostru a deplasat 25 sportivi LEGITIMTI  la sectia de karate shotokan a CSU Brasov ,coordonati de sensei Dragos Chiru 4 dan . Finalul celor 10 ore de concurs ne-a prilejuit accesul pe podiumul competitional de 30 ori ( 7 aur , 10 argint , 13 bronz ) .

Rezultate Tehnice :

BACALU ANDREI

  • Place 1 - [ 98 ] KATA ALL STYLES MALE 13-14 ANI +3 KYU
  • Place 2 - [ 102 ] KUMITE SANBON MALE 14 ANI -55 KG

BESLEAGA MARCEL

  • Place 3 - [ 108 ] KATA ALL STYLES MALE 15-17 ANI 6-4 KYU
  • Place 3 - [ 115 ] KUMITE SANBON MALE 15 - 17 ANI +75 KG

CHIRIEAC COSMIN

  • Place 1 - [ 114 ] KUMITE SANBON MALE 15 - 17 ANI -75 KG

CRETU ANCA

  • Place 2 - [ 55 ] KATA ALL STYLES FEMALE 9-10 ANI +6 KYU
  • Place 3 - [ 63 ] KUMITE NIHON FEMALE 10 ANI 6-4 KYU

GIURGIU CASIAN

  • Place 1 - [ 35 ] KATA ALL STYLES MALE 9 ANI 6-4 KYU
  • Place 2 - [ 43 ] KUMITE NIHON MALE 9 ANI 6-4 KYU

GLAVAN GABRIELA

  • Place 3 - [ 111 ] KATA ALL STYLES FEMALE 15-17 ANI 6-4 KYU

IVAN BOGDAN

  • Place 1 - [ 118 ] KATA ALL STYLES MALE +18 ANI OPEN
  • Place 2 - [ 120 ] KUMITE SANBON MALE +18 ANI -70 KG

PETRICEANU CODRUT

  • Place 2 - [ 122 ] KUMITE SANBON MALE +18 ANI +80 KG
  • Place 3 - [ 118 ] KATA ALL STYLES MALE +18 ANI OPEN

PETRICEANU TEODOR

  • Place 3 - [ 66 ] KATA ALL STYLES MALE 11 ANI 6-4 KYU

POTERAS LIVIU

  • Place 1 - [ 122 ] KUMITE SANBON MALE +18 ANI +80 KG
  • Place 2 - [ 118 ] KATA ALL STYLES MALE +18 ANI OPEN

POTERAS LUCA

  • Place 1 - [ 91 ] KUMITE SANBON MALE 13 ANI -55 KG
  • Place 3 - [ 98 ] KATA ALL STYLES MALE 13-14 ANI +3 KYU

POTERAS MATTEO

  • Place 3 - [ 66 ] KATA ALL STYLES MALE 11 ANI 6-4 KYU

SFARLOAGA ANDREI

  • Place 3 - [ 43 ] KUMITE NIHON MALE 9 ANI 6-4 KYU
  • Place 3 - [ 35 ] KATA ALL STYLES MALE 9 ANI 6-4 KYU

STERNS DAVID

  • Place 3 - [ 43 ] KUMITE NIHON MALE 9 ANI 6-4 KYU

STOICA ROBERT

  • Place 2 - [ 59 ] KUMITE NIHON MALE 10 ANI 6-4 KYU
  • Place 2 - [ 51 ] KATA ALL STYLES MALE 10 ANI 6-4 KYU

STROE VICTOR

  • Place 3 - [ 35 ] KATA ALL STYLES MALE 9 ANI 6-4 KYU

TUDOR ASTION

  • Place 1 - [ 43 ] KUMITE NIHON MALE 9 ANI 6-4 KYU
  • Place 2 - [ 35 ] KATA ALL STYLES MALE 9 ANI 6-4 KYU

TUDORACHE PATRICK

  • Place 2 - [ 29 ] KUMITE NIHON MALE 8 ANI +7 KYU
  • Place 3 - [ 23 ] KATA ALL STYLES MALE 8 ANI +7 KYU