cupa romana de autoaparareCupa României la Autoapărare a strans in sala de sport a liceului "George Moroianu"din localitatea Sacele aproximativ 500 sportivi , concurenți din Constanța, Iași, Sfântu Gheorghe, Brașov, Timișoara, si un numar de 36 cluburi din toate colțurile țării. Evenimentul desfasurat pe durata a doua zile, in perioada 3-4 februarie a fost supervizat de sensei Ilie Nicusor , presedintele CS Shin Do Brasov .

Data de 4 februarie a fost destinata probelor de karate (kihon , kata si kumite ) unde clubul nostru a avut angrenati 36 sportivi la toate categoriile de varsta, sportivii fiind coordonati de sensei Chiru Dragos 4 dan .

Dupa 8 ore de intreceri sportive finalul concursului a prilejuit clubului CS Karate JKA Romania accesul pe podium de 56 ori ( 15 aur , 17 argint ,24 bronz ), dar si debutul in viata competitionala a sportivei Chiru Dan Bianca cu doua medalii ( medalia de aur la kihon si argint la proba de kata individual).

Rezultate Tehnice :

Medalii aur:

  1. BESLEAGA MARCEL - KUMITE INDIVIDUAL SENIORI
  2. MICUT HACMAN EUGENIA - KATA INDIVIDUAL SENIORI
  3. MICUT HACAMAN EUGENIA - KUMITE INDIVIDUAL SENIORI
  4. POTERAS LIVIU - KATA INDIVIDUAL SENIORI
  5. DRAGOI ION - KATA INDIVIDUAL CADETI
  6. SPUMA ANDREEA - KATA INDIVIDUAL CADETI OPEN
  7. OLTEANU DARIA - KATA INDIVIDUAL MINICADETI
  8. CHIRU DAN BIANCA - KIHON COPII
  9. CRETU ANCA- KATA INDIVIDUAL COPII
  10. CRETU ANCA - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  11. TUDORACHE PATRICK - KATA INDIVIDUAL COPII
  12. AROSOAE ALEXANDRU - KATA INDIVIDUAL COPII
  13. TUDOR ASTION - KATA INDIVIDUAL COPII
  14. TUDOR ASTION - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  15. TOMA OCTAVIAN - KUMITE INDIVIDUAL COPII

Medalii argint:

  1. MITCA ROBERT - KATA INDIVIDUAL SENIORI
  2. MITCA ROBERT - KUMITE INDIVIDUAL SENIORI
  3. SPUMA ANDREEA - KATA INDIVIDUAL CADETI
  4. IVAN IOANA - KATA INDIVIDUAL CADETI OPEN
  5. AROSOAE DARIA - KATA INDIVIDUAL MINICADETI
  6. AROSOAE DARIA - KUMITE INDIVIDUAL MINICADETI
  7. POTERAS LUCA - KATA INDIVIDUAL MIICADETI
  8. CHIRU DAN BIANCA - KATA INDIVIDUAL COPII
  9. AVRAM BIANCA - KATA INDIVIDUAL COPII
  10. TUDOARCAHE CEZAR - KATA INDIVIDUAL COPII
  11. MICUT HACMAN ERIK - KATA INDIVIDUAL COPII
  12. MICUT HACMAN ERIK - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  13. TOMA OCTAVIAN - KATA INDIVIDUAL COPII
  14. GIURGIU CASIAN - KATA INDIVIDUAL COPII
  15. STOICA ROBERT - KATA INDIVIDUAL COPII
  16. STOICA ROBERT - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  17. ZELINCU RADU - KATA INDIVIDUAL COPII

Medalii bronz:

  1. POTERAS LIVIU - KUMITE INDIVIDUAL SENIORI
  2. CHIRIEAC COSMIN - KATA INDIVIDUAL JUNIORI
  3. CHIRIEAC COSMIN - KUMITE INDIVIDUAL JUNIORI
  4. IVAN IOANA - KATA INDIVIDUAL CADETI
  5. SPUMA ANDREEA - KUMITE INDIVIDUAL CADETI
  6. POTERAS LUCA - KUMITE INDIVIDUAL MINICADETI
  7. OLTEANU DARIA - KUMITE INDIVIDUAL MINICADETI
  8. ROUFAIL CATALEYA - KIHON COPII
  9. ROUFAIL CATALEYA - KATA INDIVIDUAL COPII
  10. ZELINCU BEATRICE - KATA INDIVIDUAL COPII
  11. UNGUREANU DAVID - KATA INDIVIDUAL COPII
  12. SFARLOAGA ANDREI - KATA INDIVIDUAL COPII
  13. SFARLOAGA ANDREI - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  14. STERNS DAVID - KATA INDIVIDUAL COPII
  15. STERNS DAVID - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  16. STROE VICTOR - KATA INDIVIDUAL COPII
  17. POTERAS MATTEO - KATA INDIVIDUAL COPII
  18. SURUBARIU RAZVAN - KATA INDIVIDUAL COPII
  19. SURUBARIU RAZVAN- KUMITE INDIVIDUAL COPII
  20. MUNTEANU ANDREI - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  21. TUDORACHE PATRICK - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  22. AROSOAE ALEXANDRU - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  23. STROE VICTOR - KUMITE INDIVIDUAL COPII
  24. GIURGIU CASIAN - KUMITE INDIVIDUAL COPII