DSC 0341Peste 290 de sportivi s-au strans in acest wekeend in orasul Pucioasa pentru a participa la prima editie a Cupei Bailor Pucioasa la Karate WUKF .Evenimentul desfasurat in sala de sport a Liceului Tehnologic Pucioasa sub egida Federatiei Romane de Karate WUKF ,cu organizarea Clubului Sportiv Karate Kidava a alineat la start 14 cluburi sportive , care s-au intrecut pentru medaliile de aur la probele de kihon ,kata si kumite .
JKA Romania si CSU Brasov a deplasat la acest eveniment 28 sportivi coordonati de sensei Dragos Chiru 4 dan , sportivi care la finalul intrecerilor au bifat podiumul de premiere de 44 ori ( 16 aur , 10 argint si 18 bronz ) .
Rezultate Tehnice :
Medalii aur:

  1. AROSOAE DARIA – KATA 13 ANI +5 KYU
  2. BACALU ANDREI – KUMITE 13 ANI -165 CM
  3. BACALU ANDREI – KATA 13 ANI +5 KYU
  4. BALASZ BEATRIX – KUMITE +18 ANI -60 KG
  5. CALIN DARIA – KATA +7 KYU
  6. GHEMEA ANDREEA – KATA 12 ANI +5 KYU
  7. GIURGIU CASIAN – KATA 8 ANI  KYU
  8. GIURGIU CASIAN – KUMITE 8 ANI
  9. GLAVAN GABRIELA – KATA 15-17 ANI 9-5 KYU
  10. MAFTEI GABRIEL – KUMITE 15-17 ANI -65 KG
  11. OLTEANU DARIA – KATA 11 ANI +5 KYU
  12. OLTEANU DARIA – KUMITE 11 ANI -150 CM
  13. POTERAS LUCA – KUMITE 12 ANI
  14. TOMA OCTAVIAN – KIHON 8 ANI 8-7 KYU
  15. TOMA OCTAVIAN – KATA 8 ANI 7 KYU
  16. TUDORCAHE PATRICK – KATA 7 ANI 7 KYU

Medalii Argint:DSC 0116

  1. AROSOAE ALEXANDRU – KATA 9 ANI 6-4 KYU
  2. CALIN DARIA – KIHON 7 ANI
  3. DRAGOI ION – KATA 13 ANI +5 KYU
  4. DRAGOI ION – KUMITE 13 ANI -165 CM
  5. MAFTEI GABRIEL – KATA 15-17 ANI DAN
  6. MAFTEI GABRIEL – KATA +18 ANI DAN
  7. MUNTEAN RALUCA – 11 ANI 8-7 KYU
  8. ORBAN ABEL – KATA 15-17 ANI 9-5 KYU
  9. POTERAS LUCA – KATA 12 ANI +5 KYU
  10. STERNS DAVID – KATA 8 ANI 7 KYU

Medalii Bronz:

  1. AROSOAE ALEXANDRU – KUMITE 9 ANI 6-4 KYU
  2. AROSOAE DARIA – KUMITE 13 ANI -160 CM
  3. BALASZ BEATRIX – KATA +18 ANI
  4. BATRANU EDUARD – KATA 12 ANI +5 KYU
  5. CUREA IULIAN – KATA 8 ANI 9-8 KYU
  6. CUREA IULIAN – KIHON 8 ANI 8-7 KYU
  7. GHEMEA IONUT – KATA 9 ANI 6-4  KYU
  8. GHEMEA IONUT – KUMITE 9 ANI 6-4 KYU
  9. GLAVAN GABRIELA – KUMITE 15-17 ANI +55 KG
  10. MANOLACHE ALEXANDRU – KIHON 10 ANI 9 KYU
  11. MUNTEAN RALUCA – KATA 11 ANI 7-6 KYU
  12. ORBAN ABEL – KUMITE 15-17 ANI -75 KG
  13. POTERAS MATTEO – KATA 10 ANI 6-4 KYU
  14. PUIU ALEXANDRU – KATA 14 ANI +5 KYU
  15. SFARLOAGA ANDREI – KATA 8 ANI 7 KYU
  16. SPUMA ANDREEA – KATA 14 ANI +5 KYU
  17. SPUMA ANDREEA – KUMITE 14 ANI -160 CM
  18. STERNS DAVID – KIHON 8 ANI 8-7 KYU