DSC 0524Sala de sport a Scolii Gimnaziale Nr. 9 din Brasov a gazduit in data de 26 noiembrie 2016 prima editie a Cupe I Love Karate . Competitia nascuta din dorinta noastra de a lucra tematic cu sportivii de centuri albe, galbene, oranj si verzi , a alineat la start 80 sportivi din Brasov , Ploiesti si Breaza .

Concursul s-a desfasurat tematic pentru probele de kihon perechi sincron si kumite kogo individual .

Evenimentul a reusit sa stranga in aceiasi sala pentru prima data toate generatiile JKA Romania din ultimii 20 ani . Fosti sau actuali sportivi au fost alaturi pentru cateva clipe sub sintagma care ne-a unit peste 20 ani " Karate-ul" .

Pentru mine a fost o adevarata bucurie ca am reusit sa aduc pentru cateva ore in aceiasi sala aproape toate emblemele clubului nostru din ultimii 20 ani . Acest lucru nu era posibil fara fostii sau actualii sportivi si fara parintii de suflet -a declarat media Chiru Dragos.

Rezultate tehnice:

LOCUL 1

  1. AROSOAE ALEXANDRU -KUMITE INDIVIDUAL
  2. BAGU CRISTIAN-KUMITE INDIVIDUAL
  3. BAGU DAVID -KIHON ECHIPE
  4. BURLAN DARIUS -KUMITE INDIVIDUAL
  5. CALIN DARIA -KUMITE INDIVIDUAL
  6. CHIRILA ANDREI -KUMITE INDIVIDUAL
  7. CRETU ANCA -KUMITE INDIVIDUAL
  8. GIURGIU CASIAN -KIHON ECHIPE
  9. GIURGIU CASIAN -KUMITE INDIVIDUAL
  10. ION ANDREI -KIHON ECHIPE
  11. MANOLACHE ALEXANDRU -KUMITE INDIVIDUAL
  12. MOROIANU MIRCEA -KUMITE INDIVIDUAL
  13. VATA ROBERT -KIHON ECHIPE

LOCUL 2

  1. COZAC VALD -KUMITE INDIVIDUAL
  2. CRETU ANCA -KIHON ECHIPE
  3. GHEMEA IONUT -KUMITE INDIVIDUAL
  4. GLAVAN GABRIELA -KUMITE INDIVIDUAL
  5. HACMAN FABIAN -KUMITE INDIVIDUAL
  6. ION ANDREI -KUMITE INDIVIDUAL
  7. LATU MIHAI -KUMITE INDIVIDUAL
  8. MAROTI SZILARD-KIHON ECHIPE
  9. MICUT HACMAN ERIK -KUMITE INDIVIDUAL
  10. MUNTEAN RALUCA -KUMITE INDIVIDUAL
  11. MUNTEAN RALUCA-KIHON ECHIPE
  12. PETRICENU TEODOR-KIHON ECHIPE
  13. POTERAS MATTEO -KIHON ECHIPE
  14. STERNS DAVID -KIHON ECHIPE
  15. STOIAN MIHNEA -KUMITE INDIVIDUAL
  16. TUDORACHE PATRIK -KUMITE INDIVIDUAL
  17. VATA ROBERT -KUMITE INDIVIDUAL

LOCUL 3

  1. AROSOAE ALEXANDRU -KIHON ECHIPE
  2. BAGU CRISTIAN -KUMITE INDIVIDUAL
  3. BATRINU SILVIU -KUMITE INDIVIDUAL
  4. BODU RARES -KUMITE INDIVIDUAL
  5. BRASOVEANU ALEXIA -KUMITE INDIVIDUAL
  6. CAMPEAN ALEXANDRA -KUMITE INDIVIDUAL
  7. CHIRIA ANDREI -KIHON ECHIPE
  8. CIOMAGA DENIS -KUMITE INDIVIDUAL
  9. CIOMAGA STEFANIA -KUMITE INDIVIDUAL
  10. CRISTIAN BOGDAN ANDREI -KUMITE INDIVIDUAL
  11. CUREA IULIAN -KUMITE INDIVIDUAL
  12. DRAGOI DANIELA -KUMITE INDIVIDUAL
  13. DRAGOI DANIELA -KIHON ECHIPE
  14. GHEMEA IONUT-KIHON ECHIPE
  15. HACMAN EDINA -KUMITE INDIVIDUAL
  16. LAZAROIU LUCA -KIHON ECHIPE
  17. LAZAROIU LUCA -KUMITE INDIVIDUAL
  18. MAROTI SZILARD -KUMITE INDIVIDUAL
  19. MICUT HACMAN EUGENIA
  20. MICUT HACMAN EUGENIA-KIHON ECHIPE
  21. OLARU MATEI -KUMITE INDIVIDUAL
  22. PETRICEANU CODRUT -KUMITE INDIVIDUAL
  23. PETRICEANU TEODOR -KUMITE INDIVIDUAL
  24. POTERAS MATTEO -KUMITE INDIVIDUAL
  25. STEFAN SPIRIDON -KUMITE INDIVIDUAL
  26. STERNS DAVID -KUMITE INDIVIDUAL
  27. STOIAN MIHNEA -KIHON ECHIPE
  28. STOICA OVIDIU -KUMITE INDIVIDUAL
  29. TOMA OCTAVIAN-KIHON ECHIPE
  30. TOMA OCTAVIAN -KUMITE INDIVIDUAL