CHITILAClub Sportiv Karate Chitila a organizat in data de 16 aprilie 2016 , Cupa Karate Chitila Colosseum WUKF editia a V a . Sub egida Federatiei Romane de Karate WKC evenimentul desfasurat in cadrul Colosseum Retail Park a alineat la start 327 sportivi cu varstele intre 6 si 14 ani , sportivi care s-au intrecut pentru medaliile de aur la probele de kata , kihon si kumite individual . Brasovul a fost reprezentat la acest eveniment de 11 sportivi legitimati la JKA - Csu Brasov ,sportivi coordonati impecabil de Tohanean Denisa . Finalul evenimentului a prilejuit sportivilor accesul pe podium de 8 ori ( 4 aur , 2 argint , 2 bronz ) .

A fost un concurs greu datorita numarului mare de concurenti . Rezultatele debutantilor in lotul national sunt incurajatoare . Coordonarea lotului nostru ,instructorul Tohanean Denisa a fost la inaltimea evenimentului desfasurat in Bucuresti. A declarat media Dragos Chiru