DSC 5732Ultima etapă naţională înainte de Campionatele Europene de Karate din Germania (1-4 aprilie) s-a desfăşurat în această duminică la poalele Tâmpei. Cupa „CSU Braşov”, ediţia a X a va avea loc la Sala Sporturilor din Braşov şi a adunat un număr record de participanţi, 489 sportivi şi 48 echipe din 23 cluburi care s-au întrecut pentru un loc pe podium. CSU Braşov, Conpet Petrolul Ploieşti au fost primele 2 cluburi ca număr de participanţi.
De asemenea, peste 80 de sportivi componenţi ai lotului naţional al României au făcut deplasarea la Braşov, 20 dintre aceştia făcând parte din secţia de karate shotokan a CSU Braşov.

Sportivii clubului gazdă coordonati de sensei Dragos Chiru au avut evolutii remarcabile atat la probele individuale cat si la probele pe echipe astfel:

MEDALIATI CU AUR

  1. POTERAS LIVIU - VETERANI KATA
  2. POTERAS LIVIU - VETERANI KUMITE
  3. SEITZ ADINA - SENIORI KUMITE
  4. SEITZ ADINA - JUNIORI KATA
  5. SEITZ ADINA - JUNIORI KUMITE
  6. MUNTEAN BOGDAN - JUNIORI KUMITE
  7. MAFTEI GABRIEL - CADETI KATA
  8. BACALU GEORGE - CADETI KATA
  9. TAMPA VOIREL - MINICADETI KATA
  10. DRAGOI ION - MINICADETI KATA
  11. SPUMA ANDREEA - MINICADETI KATA
  12. DRAGOI ION - KATA ECHIPE
  13. DRAGOI ION - KATA ECHIPE MIXT
  14. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE
  15. BACAU ANDREI - KATA ECHIPE MIXT
  16. POTERAS LUCA - KATA ECHIPE
  17. BATRINU EDUARD - COPII KUMITE
  18. CRETU ANCA - COPII KATA 
  19. BACAUANU FLAVIUS - COPII KATA
  20. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE MIXT

MEDALIATI CU ARGINT

  1. MITCA ROBERT - KATA SENIORI
  2. ANGHEL CRISTIAN - KATA SENIORI
  3. MUNTEAN BOGDAN - KATA JUNIORI
  4. NEAGU ANDREEA - KATA ECHIPE JUNIORI
  5. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE JUNIORI
  6. TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE JUNIORI
  7. MAFTEI GABRIEL - KUMITE CADETI
  8. MOLOCEA DANIEL - KATA CADETI
  9. MOLOCEA DANIEL - KUMITE CADETI
  10. MOLOCEA DANIEL - KATA ECHIPE CADETI
  11. BACALU GEORGE - KUMITE CADETI
  12. BACALU GEORGE - KATA ECHIPE CADETI
  13. MIHAILA EDUARD - KATA MINICADETI
  14. AROSOAE DARIA - KUMITE MINICADETI
  15. AROSOAE  DARIA - KATA MINICADETI
  16. URICARU MIRUNA - KATA COPII
  17. COTFAS MARA - KATA MINICADETI
  18. OLTEANU DARIA - KATA MINICADETI
  19. OLTEANU DARIA - KUMITE MINICADETI
  20. BACALU ANDREI -KUMITE MINICADETI
  21. BACALU AANDREI - KATA MINICADETI
  22. TAMPA VIOREL - KATA ECHIPE CADETI
  23. POTERAS LUCA - KUMITE COPII
  24. POTERAS MATTEO - KATA COPII
  25. GHEMEA IONUT - KUMITE COPII
  26. POTERAS MATTEO - KUMITE COPII
  27. SPUMA STEFAN - KUMITE COPII

MEDALIATI CU BRONZ

  1. MUNTEAN FLORIN - KATA VETERANI
  2. MUNTEAN FLORIN - KUMITE VETERANI
  3. MITCA ROBERT - KUMITE VETERANI
  4. DRAGOI DANIELA - KUMITE VETERANI
  5. HURGHEA DAN - KATA SENIORI
  6. DOROFTEI ROBERT - KUMITE JUNIORI
  7. TOHANEAN DENISA - KATA JUNIOARE
  8. ZAFIRIS FLAVIUS - KATA ECHIPE JUNIORI
  9. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE JUNIORI
  10. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE JUNIORI
  11. PETCU ALEXANDRU - KUMITE JUNIORI
  12. PETCU ALEXANDRU - KATA JUNIORI
  13. IVAN IOANA - KUMITE CADETI
  14. GHEMEA ANDREEA - KATA MINICADETI
  15. PUIU ALEXANDRU - KUMITE MINICADETI
  16. BATRINU EDUARD - KATA MINICADETI
  17. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE COPII
  18. DUMITRU CATALINA - KATA ECHIPE COPII
  19. DUMITRU CATALINA - KUMITE MINICADETI
  20. OLTEANU DARIA - KATA ECHIPE COPII
  21. TAMPA VIOREL - KATA ECHIPE COPII
  22. GIURGIU CASIAN - KATA ECHIPE COPII
  23. GIURGIU CASIAN - KATA ECHIPE COPII MIXT
  24. POTRAS LUCA - KATA COPII
  25. CRETU ANCA - KATA ECHIPE COPII MIXT
  26. PETRICEANU TEODOR - KATA COPII
  27. TUDOR ASTION - KATA COPII
  28. TUDOR ASTION - KUMITE COPII
  29. TUDOR ASTION - KATA ECHIPE COPII
  30. TUDOR ASTION - KATA ECHIPE COPII MIXT
  31. TUDORACHE PATRIK - KATA COPII
  32. DRAGOI ION - KUMITE MINICADETI