12744308 913603075414185 6054964205911669993 nClub Sportiv Shin Do Brasov a organizat sub egida Federatiei Romane de Arte Martiale ,editia a VIII a a Cupei Romane de Autoparare . Evenimentul coordonat de sensei Ilie Nicusor s-a desfasurat in sala de sport a Liceului George Moroianu din Sacele si a adunat la strat peste 400 sportivi . Probele de karate ( kihon , kata si kumite ) s-au desfasurat pe durata a 10 ore la toate categoriile de varsta ( copii , cadeti , juniori , tineret , seniori si veterani ) . JKA CSU Brasov a deplasat la acest eveniment 97 sportivi ,care la finalul intrecerilor au bifat podiumul de 103 ori ( 31 aur , 32 argint , 40 bronz ) .

Acesta a fost un concurs pentru bucuria copiilor in care am dat sansa noii generatii de sportivi sa se afirme pe tatami. Sportivii din lotul national au venit alaturi de iei sa le intareasca increderea urcand toti pe prima treapta a podiumului la diferite categorii de varsta si probe . Le multumesc tuturor ca au venit in numar atat de mare la acest test si ii felicit pe toti sportivii pentru rezultatele frumoase obtinute . - a declarat media sensei Dragos Chiru.

Rezultate tehnice

MEDALIATI CU AUR

  1. AROSOAE DARIA – KATA 2004
  2. BACALU ANDREI– KATA 2003
  3. BACAUANU FLAVIUS – KIHON 2004
  4. BAGU DAVID – KATA 2008
  5. BAIU VLAD – KATA 1999
  6. BATAIOSU ALBERT – KUMITE SENIORI
  7. BREZEANU ANEMONA – KUMITE 2001
  8. CEAUSU GHEORGHITA – KUMITE 2000
  9. CIOCOIU BIANCA – KUMITE 1997
  10. COTFAS MARA – KIHON – 2004
  11. COTFAS RARES – AUTOAPARARE
  12. CRETU ANCA – KATA 2009
  13. DIACONU STEFAN – KUMITE 2004
  14. DRAGOI DANIELA – KUMITE VETERANI
  15. DRAGOI ION – KATA 2004
  16. IANCHIS LUCA – KIHON 2007
  17. ICHIM DENIS – KIHON 2008
  18. MUNTEAN BOGDAN – KATA 1999
  19. MUNTEAN BOGDAN – KUMITE 1999
  20. MUSESCU RAUL – KATA 2005
  21. MUSESCU RAUL – KUMITE 2005
  22. OANA GEORGE – KUMITE 1997
  23. PETRICEANU TEODOR – KATA 2006
  24. POTERAS MATTEO – KATA 2007
  25. ROSU ANDREI – KUMITE 2003
  26. SEITZ ADINA – KATA 1998
  27. SPUMA ANDREEA – KATA 2002
  28. SPUMA STEFAN – AUTOAPARARE
  29. STERNS DAVID – KIHON 2008
  30. TUDOR ASTION – KATA 2008
  31. URICARU MIRUNA – KATA 2005

MEDALIATI CU ARGINT

  1. AROSOAE DARIA – KUMITE 2004
  2. BACALU GEORGE – KATA 2001
  3. BACAUANU FLAVIUS – KATA 2004
  4. CAMPEAN ALEXANDRA – KATA 2006
  5. CHIRCU ARA – KIHON 2008
  6. CIOCOIU DENISA – KATA 1998
  7. CIOCOIU DENISA – KUMITE 1997
  8. COTFAS RARES – KATA 2006
  9. CRETU ANCA –AUTOPARARARE
  10. DARIA CALIN – KIHON 2009
  11. DRAGOI ION – KUMITE 2004
  12. DUMITRU CATAALINA – KATA 2004
  13. GHEMEA ANDREEA – KATA 2005
  14. GHEMEA IONUT – AUTOAPARARE
  15. GHEMEA IONUT – KATA 2007
  16. GIURGIU CASIAN – KATA 2008
  17. ICHIM DENIS – KATA 2008
  18. IVAN BOGDAN – KATA SENIORI
  19. LEURZEANU CRINA – KATA 2003
  20. MAFTEI GABRIEL – KATA 1999
  21. MAFTEI GABRIEL – KUMITE 2000
  22. MARIAN ALEXANDRU – KUMITE 1999
  23. MARIN GABRIEL – KATA 1999
  24. MITCA ROBERT – KUMITE VETERANI
  25. POTERAS LIVIU – KUMITE VETERANI
  26. POTERAS LUCA – KATA 2004
  27. SERBAN MIRUNA – KATA 2001
  28. SFIRLOAGA ANDREI – KIHON 2008
  29. STOICA ROBERT – KATA 2007
  30. SURUBARIU RAZVAN – KATA 2006
  31. TAMPA VIOREL – KATA 2003
  32. TOHANEAN DENISA – KATA 1999

MEDALIATI CU BRONZ

  1. ANGHEL CRISTIAN – KUMITE VETERANI
  2. AROSOAE ALEXANDRU – KATA 2008
  3. BACALU ANDREI – KUMITE 2003
  4. BAGU DAVID –AUTOPARARARE
  5. BAIU VLAD - – KUMITE 2000
  6. BATRINU EDUARD – KATA 2004
  7. BREZEANU ANEMONA – KATA 2001
  8. BUDASCU CATALIN – KUMITE 1999
  9. BUSTEAGA DIANA – KATA 1998
  10. BUSTEAGA DIANA – KUMITE 1998
  11. CHIRILA ANDREI – KIHON 2008
  12. COTFAS MARA – KATA 2004
  13. DRAGOI DANIELA – KATA VETERANI
  14. DUMITRU CATALINA – KUMITE 2004
  15. GHEMEA ANDREEA – KUMITE 2004
  16. GIURGIU CASIAN –AUTOPARARARE
  17. IANCHIS LUCA – KATA 2007
  18. LEURZEANU GEORGIANA – KUMITE 2003
  19. MIHAILA PETRA – KATA 2007
  20. MOC MIHAI – KUMITE 1999
  21. MOCANU HARA – KATA 2002
  22. MOLOCEA DANIEL – KATA 2001
  23. MUNTEAN FLORIN – KATA SENIORI
  24. MUNTEAN FLORIN – KUMITE VETERANI
  25. OANA GEORGE – KATA 1999
  26. OLARU MATEI – KATA 2006
  27. POTERAS LUCA – KUMITE 2004
  28. PUIU ALEXANDRU – KATA 2002
  29. SERBAN BOGDAN – KUMITE 2000
  30. SERBAN MIRUNA – KUMITE 2001
  31. SFIRLOAGA ANDREI – KATA 2008
  32. STERNS DAVID – KATA 2008
  33. STOICA ALIN – KATA 2006
  34. STOICA ALIN –AUTOPARARARE
  35. STROE VICTOR –AUTOPARARARE
  36. TALMACIU DENISA – KATA 2008
  37. TUDORACHE PATRIK – KATA 2009
  38. VATA ROBERT – KIHON 2009
  39. VLASE DANIELA – KATA SENIORI
  40. ZARNESCU CONSTANTIN – KATA 2005