cupa de toamna2012Clubul Sportiv CONPET- PETROLUL Ploiesti si Clubul JKA Brasov impreuna cu Primaria orasului Plopeni, au organizat CUPA DE TOAMNA pentru copii, cadeti si juniori. Competitia sa desfasurat  Duminica, 30 Septembrie 2012 si a aliniat la start peste 130 ( 25 membri ai lotului national al Romaniei ) sportivi care au concurat la probele kihon , kihon kumite , kata , kumite si kumite echipe rotativ .

Delegatia brasoveana a deplasat la acest eveniment 72 sportivi si parinti .
Competitia s-a dorit un test de verificare pentru toti sportivii avand in vedere pauza competitionala de 3 luni .
De la JKA Romania s-au remarcat din lotul national al Romaniei , Seitz Adina , Muntean Bogdan , Dragoi Ion si Sandu Cezar sperand prin evolutia buna de astazi la o medalie si peste doua saptamani in cadrul Campionatului Mondial din Italia .

Atractia competitiei a constituit-o probele de kumite rotativ echipe atat la baieti cat si la fete . Intr-o atmosfera incendiara ambele finale fiind adjudecate de Conpet in prelungirile meciurilor atat la feminin cat si la masculin , sportivii brasoveni clasandu-se pe locurile 2.

Acest concurs a culminat cu o mare surpriza seria buna de pregatire si rezultate din ultimii doi ani ai spotivei Seitz Adina, cu un premiu in valoare de 1800 lei de la Regia Publica a Padurilor Kronstadt RA..
Cu un total de 74 medalii ( 19 aur , 25 argint si 30 bronz ) clubul JKA a bifat cu dreptul primul test de verificare dupa vacanta de vara .

Rezultate tehnice

 Medaliati cu aur:

  1. ALMASANU MARCO - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. DOROFTEI ROBERT - KUMITE
  3. CRANTEA RARES - KIHON
  4. SCORTEA RAFAEL - KIHON
  5. BACALU ANDREI - KATA
  6. BACALU ANDREI - KIHON
  7. HORHOCEA RADU -  KIHON KUMITE
  8. PETCU ALEXANDRU - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  9. BACALU GEORGE - KATA
  10. POMIRLEANU SEBASTIAN - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  11. DRAGOI ION - KATA
  12. MICHAEL ROBBIN - KUMITE
  13. MUNTEAN BOGDAN - KATA
  14. SEITZ ADINA - KATA
  15. SEITZ ADINA - KUMITE
  16. OLTEANU DARIA -  KIHON
  17. BESLEAGA MARCEL -  KIHON KUMITE
  18. BESLEAGA MARCEL - KIHON
  19. ANDONE ALEXANDRU -  KIHON KUMITE

Medaliati cu argint

  1. MOLOCEA DANIEL- KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. ILIE BIANCA -  KIHON
  3. OLTEANU DARIA - KATA
  4. OLTEANU DARIA -  KIHON KUMITE
  5. IFTODE SERGIU - KATA
  6. MIHNEA BUCURAS - KIHON
  7. PUIU ALAEXANDRU - KATA
  8. CHETAN DAVID - KATA
  9. HORHOCEA RADU -  KIHON
  10. DUMITRU CATALINA -  KIHON KUMITE
  11. BESLEAGA MARCEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  12. BACALU GEORGE - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  13. SEITZ ADINA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  14. BUSTEAGA DIANA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  15. BUSTEAGA DIANA - KUMITE
  16. PETCU ALEXANDRU - KUMITE
  17. COJOCARIU MADALINA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  18. NEGRU DAN - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  19. SANDU CEZAR - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  20. SANDU CEZAR - KATA
  21. IFTODE SERGIU - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  22. DRAGOI ION - KUMITE
  23. GRIGORE BOGDAN -  KIHON KUMITE
  24. MIREA ROBERT - KIHON
  25. BACALU ANDREI -  KIHON KUMITE

Medaliati cu bronz

  1. DOROFTEI ROBERT - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. DOROFTEI ROBERT - KATA
  3. BATRANU EDUARD -  KIHON KUMITE
  4. BATRANU EDUARD - KIHON
  5. COJOCARIU MADALINA -  KIHON KUMITE
  6. COJOCARIU MADALINA - KIHON
  7. CRANTEA RARES -  KIHON KUMITE
  8. GORGAN KEVIN -  KIHON KUMITE
  9. BACALU GEORGE -  KIHON KUMITE
  10. BACALU GEORGE - KIHON
  11. MIREA ROBERT -  KIHON KUMITE
  12. MAFTEI GABRIEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  13. CRETU DAVID - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  14. VLASE DANIELA - KATA
  15. VLASE DANIELA - KUMITE
  16. ILIE BIANCA -  KIHON KUMITE
  17. MIHNEA BUCURAS - KATA
  18. MICHAEL ROBBIN - KATA
  19. MOLOCEA DANIEL - KATA
  20. MOLOCEA ALEXANDRU -  KIHON KUMITE
  21. MOLOCEA ALEXANDRU - KIHON
  22. MOLOCEA DANIEL - KUMITE
  23. POPA ALEXANDRU - KUMITE
  24. CHETAN DAVID - KUMITE 
  25. POMIRLEANU SEBASTIAN - KUMITE
  26. SANDU CEZAR - KUMITE
  27. ALMASANU MARCO - KATA
  28. ALMASANU MARCO - KUMITE
  29. ANDONE ALEXANDRU - KIHON
  30. ZAHARIA MARCO -  KIHON KUMITE
  1. DOROFTEI ROBERT - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. MAFTEI GABRIEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  3. CRETU DAVID - KUMITE ROTATIV ECHIPE