shSala de sport Leonard Doroftei din Ploiesti  a găzduit “Shoto Cup JKA” la karate, editia a VIII – a.

La eveniment s-au întrecut, la probele de kata, kumite şi kata echipe, aproape 250 concurenţi, din 18 organizaţii sportive. Prezenţa preşedintelui Federatiei Mondiale de Karate SKDUN, Pătru Aurel, 7 dan, a asigurat calitatea unui eveniment reuşit. Evenimentul a fost organizat de JKA România şi Conpet Ploiesti, cele două cluburi de karate shotokan fiind coordonate de sensei Chiru Dragoş, 3 dan si Aurelian Nicolae ,4 dan . Acest concurs a fost ultima etapă naţională, înainte de Campionatul European, programat în 4 aprilie.

Clubul Brasovean, format din 25 sportivi braşoveni coordonati de sensei Chiru Dragoş, au urcat pe podium de 44 ori ( 19 aur,16 argint şi 9 bronz )

Rezultate tehnice :

Locul 1.

  1. MOLOCEA DANIEL - KATA INDIVIDUAL
  2. PRICOPI STEFAN - KATA INDIVIDUAL
  3. TOHANEAN DENISA - KATA INDIVIDUAL
  4. SEITZ ADINA - KATA INDIVIDUAL
  5. HURGHEA DAN - KATA INDIVIDUAL
  6. DRAGOI ION - KATA INDIVIDUAL
  7. DRAGOI ION - KATA ECHIPE MASCULIN
  8. POTERAS LUCA - KATA ECHIPE MASCULIN
  9. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE MASCULIN
  10. TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE FEMININ
  11. BUSTEAGA DIANA - KATA ECHIPE FEMININ
  12. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE FEMININ
  13. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE MIXT
  14. DRAGOI ION - KATA ECHIPE MIXT
  15. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE MIXT
  16. AROSOAE DARIA - KUMITE
  17. DUMITRU VLAD - KUMITE
  18. MAFTEI GABRIEL - KUMITE
  19. SEITZ ADINA - KUMITE

Locul 2

  1. IVAN BOGDAN - KATA INDIVIDUAL
  2. OLTEANU DARIA - KATA INDIVIDUAL
  3. BACALU GEORGE - KATA INDIVIDUAL
  4. MAFTEI GABRIEL - KATA INDIVIDUAL
  5. BACALU ANDREI - KATA INDIVIDUAL
  6. ALASAN MARCO - KATA INDIVIDUAL
  7. POTERAS LUCA - KATA INDIVIDUAL
  8. BESLEAGA MARCEL - KATA INDIVIDUAL
  9. ILIE BIANCA - KATA INDIVIDUAL
  10. IVAN BOGDAN - KUMITE INDIVIDUAL
  11. OLTEANU DARIA - KATA ECHIPE
  12. DUMITRU CATALINA - KATA ECHIPE
  13. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE FEMININ
  14. POTERAS LUCA - KUMITE INDIVIDUAL
  15. MOLOCEA DANIEL - KUMITE INDIVIDUAL
  16. BESLEAGA MARCEL - KUMITE INDIVIDUAL

Locul 3

  1. BATRINU EDUARD - KATA INDIVIDUAL
  2. DUMITRU CATALINA - KATA INDIVIDUAL
  3. PUIU ALEXANDRU - KUMITE INDIVIDUAL
  4. ORBAN TIMEA - KUMITE INDIVIDUAL
  5. BACALU GEORGE - KUMITE INDIVIDUAL
  6. DRAGOI ION - KUMITE INDIVIDUAL
  7. PRICOPI STEFAN - KUMITE INDIVIDUAL
  8. BUSTEAGA DIANA - KUMITE INDIVIDUAL
  9. ALMASAN MARCO - KUMITE INDIVIDUAL

{pgslideshow id=109|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}