Club Sportiv Karate JKA Romania in parteneriat cu WSDA Romania a organizat in data de 5 decembrie 2010 in plan local Shoto Cup JKA 2010 pentru echipe . Astfel la start s-au aliniat 48 echipe care au concurat la kihon , kata echipe , kumite echipe si autoaparare . Forma buna demonstrata in ziua precedenta la probele individuale a fost confirmata si la echipe unde lotul JKA format din 45 sportivi a reusit sa castige nu mai putin de 53 medalii .
Locul 1
  1. SEITZ ADINA - KUMITE ECHIPE 
  2. JICMON OCTAVIAN  - KUMITE ECHIPE
  3. GOREA ALIN - KUMITE ECHIPE
  4. POPA ALEXANDRU - KUMITE ECHIPE
  5. BORCOMAN CARLA - KUMITE ECHIPE
  6. PULTEA RADU - KUMITE ECHIPE
  7. ORBAN TIMEEA - KUMITE ECHIPE
  8. NEMA ALEXANDRU - KUMITE ECHIPE
  9. PUIU ALEXANDRU - KUMITE ECHIPE
  10. BUDAI SILVIA - KIHON 
  11. MIRCEA VLAD - KIHON
  12. PETRESCU MARIA - KIHON
  13. DRAGOI IONUT - KIHON
  14. PUIU ALEXANDRU - KATA ECHIPE 
  15. NEMA ALEXANDRU - KATA ECHIPE
  16. BUDASU DAVID - KATA ECHIPE
  17. VLASE DANIELA - KATA ECHIPE
  18. VLAICU MIRUNA - KATA ECHIPE
  19. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
 
Locul 2
  1. BUSTEAGA DIANA - KUMITE ECHIPE
  2. MUNTEAN BOGDAN - KUMITE ECHIPE
  3. POMIRLEANU SEBASTIAN - KUMITE ECHIPE
  4. NASTASA COSMIN - KUMITE ECHIPE
  5. POPESCU LORDANA - KUMITE ECHIPE
  6. CRETU DAVID - KUMITE ECHIPE
  7. JICMON OTILIA - KUMITE ECHIPE
  8. BUDASU DAVID - KUMITE ECHIPE
  9. COSA SEBASTIAN - KUMITE ECHIPE
  10. COTFAS MARA - KIHON
  11. CIUMBARGI KARINA - KIHON
  12. DAVID BENE - KIHON
  13. GAFTONEANU VICTOR- KIHON
  14. IVAN IOANA - KATA ECHIPE
  15. ORBAN TIMEEA - KATA ECHIPE
  16. JICMON OTILIA - KATA ECHIPE
  17. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  18. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  19. SANDU CEZAR - KATA ECHIPE
Locul 3
  1. DOROFTEI ROBERT - KUMITE ECHIPE
  2. JICMON OTILIA - KUMITE ECHIPE
  3. MAFTEI GABRIEL - KUMITE ECHIPE
  4. IVAN IOANA - KUMITE ECHIPE
  5. CHETAN DAVID - KUMITE ECHIPE
  6. TOBOSARU DAN - KUMITE ECHIPE
  7. TUDOSE KARINA - KIHON
  8. STRUGARU MIHAI - KIHON
  9. VLAD BENIAMIN - KIHON
  10. BUCURAS MIHNEA - KIHON
  11. LAZAR TUDOR - KIHON
  12. MITCA RAUL - KIHON
  13. JICMON OCTAVIAN - KATA ECHIPE
  14. GOREA ALIN - KATA ECHIPE
  15. IVAN BOGDAN - KATA ECHIPE