cupa romana de autoaparare 2012Scoala Generala Nr. 25 din Brasov a gazduit sambata 4 februarie a treia editie a Cupei Romaniei de Autoaparare . La eveniment au participat 9 cluburi si un numar total de 167 sportivi . JKA Romania sub comanda lui Dragos Chiru a inscris la acest eviniment 53 sportivi care au concurat la kata, kihon si kumite individual si kata echipe, reusind sa castige 74 medalii ( 19 aur , 22 argint si 33 bronz ).
Pentru JKA, competitia  a fost un test util in vederea stabilirii lotului JKA care va face deplasarea la Cupa Dojo din 19 februarie de la Bucuresti.
De departe cel mai greu adversar al nostru a fost CS Conpet Petrolul condus de Aurelian Nicolae , club care a incantat spectatorii cu demonstratiile de arte martiale .
„Am remarcat cu satisfactie o dorinta mare de afirmare a multor sportivi . Si sportivii consacrati au inceput sa prinda varful de forma inca de la prima competitie din calendarul 2012 iar asta ma determina sa ii felicit“, a declarat sensei Dragoş Chiru, 3 dan , preşedintele JKA.

Rezultate tehnice :

MEDALIATI CU AUR :miru

  1. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  2. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  3. SANDU CEZAR - KATA ECHIPE 
  4. CSEH ANITA- KATA
  5. DRAGOI ION KATA
  6. CRANTEA RARES -KATA
  7. ORBAN TIMEEA -KATA
  8. NEGRU DAN -KATA
  9. SEITZ ADINA -KATA
  10. HORHOCIA RADU -KATA
  11. NEGRU DAN -KIHON 
  12. PETRECU MARIA -KIHON
  13. BUDAI SILVIA - KIHON
  14. GRIGORE BOGDAN- KIHON
  15. BUDAI SILVIA -KUMITE
  16. BUSTEAGA DIANA - KUMITE
  17. DRAGOI ION - KUMITE
  18. DOROFTEI ROBERT - KUMITE
  19. POPA ALEXANDRU KUMITE

MEDALIATI CU ARGINT

  1. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
  2. DOROFTEI ROBERT - KATA ECHIPE
  3. NEGRU DAN - KATA ECHIPE
  4. PETRESCU MARIA - KATA
  5. SCORTEA RAFAEL - KATA
  6. COSA SEBASTIAN - KATA
  7. BUCUR RADU - KATA
  8. MOLOCEA DANIEL - KATA
  9. SANDU CEZAR - KATA
  10. PETCU ALEXANDRU - KATA
  11. MAFTEI GABRIEL - KATA
  12. PUIU ALEXANDRU - KATA
  13. HORHOCIA RADU - KIHON
  14. RADULESCU DAVID - KIHON
  15. TIRTALAS ANDREI - KIHON
  16. BANDILA VICTORIA - KIHON
  17. DUMITRU CATALINA - KIHON
  18. DAVID BENE - KIHON
  19. BANDILA VICTORIA - KUMITE
  20. ORBAN TIMEEA - KUMITE
  21. MERET ANDREEA - KUMITE
  22. MAFTEI GABRIEL - KUMITE

MEDALIATI CU BRONZ

  1. VLAICU MIRUNA - KATA ECHIPE
  2. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
  3.  POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  4. MIHNEA BUCURAS - KATA
  5. BANDILA VICTORIA - KATA
  6. MITCA RAUL - KATA
  7. BUDASU DAVID - KATA
  8. BORCOMAN CARLA - KATA
  9. DUMITRU CATALINA - KATA
  10. STOLERU STEFAN - KATA
  11. DOROFTEI ROBERT - KATA
  12. BUSTEAGA DIANA - KATA
  13. VLAICU MIRUNA - KATA
  14. IFTODE SERGIU - KIHON
  15. MIHNEA BUCURAS -KIHON
  16. OLTEANU DARIA - KIHON
  17. CSEH ANITA - KIHON
  18. GAFTON ANDREEA - KIHON
  19. RADULEA VLAD - KIHON
  20. ZAHARIA MARCO - KIHON
  21. ZARNESCU CONSTANTIN - KIHON
  22. COJOCARIU MADALINA - KIHON
  23. BACALU GEORGE - KIHON
  24. CRETU DAVID - KIHON
  25. STOLERU STEFAN - KIHON
  26. CRANTEA RARES - KIHON
  27. MITCA RAUL KIHON
  28. PETRESCU MARIA - KUMITE
  29. BORCOMAN CARLA - KUMITE
  30. SEITZ ADINA - KUMITE
  31. CRETU DAVID - KUMITE
  32. PUIU ALEXANDRU - KUMITE
  33. VLAICU MIRUNA - KUMITE