dsc 0526WSDA Romania a organizat in data de 22/02/2014 Cupa Româna de Autoapărare 2014.
Concurs/Festival pentru promovarea artelor marţiale tradiţionale( nesportive) cât şi a celor recunoscute ca arte marţiale sportive. Concursul a fost unul inter-stiluri, deschis tuturor stilurilor /şcolilor de arte marţiale, indiferent de federaţie, în spiritul artelor marţiale şi al prieteniei, La eveniment s-au intrecut 13 organizatii sportive cu un numar de 200 sportivi care s-au intrecut la probele .

Demonstrative echipe (exerciţii demonstrative de arte marţiale)
• Autoapărare perechi (procedee de autoapărare)
• Kihon (tehnică de bază)
• Kumite individual (Luptă)
• Fighting Ju Jitsu sportiv (luptă sistem ju jitsu sportiv)
• Fighting Ju Jitsu tradiţional (luptă sistem ju jitsu tradiţional)
• Nunchaku fighting (luptă cu nunchaku)
• Kata individual (Forme)
• Kata pe echipe (Forme echipe)
JKA- CSU Brasov sub comanda lui Sensei Dragos Chiru a concurat la probele de karate , punctand podiumul de 80 ori ( 32 aur , 25 argint si 23 bronz ) . Cu principalul obiectiv de selectie a sportivilor pentru Campionatul national FRK dar si pentru promovarea sportivilor incepatori in esaloanele superioare.

Rezultate tehnice :

Medaliati cu Aur :

  1. BACALU ANDREI - KIHON 
  2. BACALU ANDREI - KATA
  3. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE
  4. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE
  5. TACHE DAVID - KIHON
  6. TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE
  7. TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE
  8. BATRINU EDUARD - KATA ECHIPE
  9. SINDRILARU IOANA - KIHON
  10. AROSOAE DARIA - KUMITE
  11. POTERAS LUCA - KIHON
  12. POTERAS LUCA - KATA ECHIPE
  13. POTERAS LUCA - KATA ECHIPE
  14. POTERAS LUCA - AUTOAPARARE
  15. POTERAS LUCA - KATA
  16. POTERAS MATTEO - KIHON
  17. MIHAILA EDUARD - KATA
  18. MAFTEI GABRIEL - KATA
  19. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
  20. DRAGOI ION - KATA
  21. DRAGOI ION - KIHON
  22. DRAGOI ION - KATA ECHIPE
  23. DRAGOI ION - AUTOAPARARE
  24. MUNTEAN BOGDAN - KATA
  25. SEITZ ADINA - KATA
  26. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
  27. ALMASAN MARCO - KUMITE
  28. DUMITRU CATALINA - KIHON
  29. DUMITRU CATALINA - KATA
  30. DUMITRU CATALINA - KATA ECHIPE
  31. BACALU GEORGE - KATA
  32. BUSTEAGA DIANA - KATA ECHIPE

Medaliati cu Argint:

  1. GORGAN KEVIN - KIHON 
  2. BACALU GEORGE - KATA ECHIPE
  3. SEITZ ADINA - KUMITE
  4. BATRINU EDUARD - KIHON
  5. BACALU ANDREI - KUMITE
  6. PUIU ALEXANDRU - KATA
  7. HURGHEA DAN - KATA
  8. NETCU MIHAI - KIHON
  9. ILIE BIANCA - KATA
  10. AROSOAE DARIA - KIHON
  11. AROSOAE DARIA - KATA
  12. AROSOAE DARIA - AUTOAPARARE
  13. POTERAS MATTEO - KATA
  14. IVAN BOGDAN - KATA
  15. MIHAILA EDUARD - KIHON
  16. TOHANEAN DENISA - KATA
  17. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
  18. MOLOCEA DANIEL - KATA ECHIPE
  19. SANDU CEZAR - KATA ECHIPE
  20. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  21. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  22. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  23. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  24. IVAN BOGAN - KATA ECHIPE
  25. ORBAN TIMEA - AUTOAPARARE

Medaliati cu Bronz:

  1. BATRINU EDUARD - KATA 
  2. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA
  3. POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
  4. SINDRILARU IOANA - KATA
  5. PRESCURA IOANA - KATA
  6. BUSTEAGA DIANA - KATA
  7. BUSTEAGA DIANA - KATA ECHIPE
  8. POPESCU LOREDANA - KUMITE
  9. POTERAS LUCA - KUMITE
  10. CHETAN DAVID - KATA
  11. STOICA MARIO - KIHON
  12. IVAN BOGDAN - KUMITE
  13. MAFTEI GABRIEL - KUMITE
  14. DRAGOI ION - KUMITE
  15. ILIE BIANCA - KIHON
  16. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE
  17. ORBAN TIMEA - KATA ECHIPE
  18. DUMITRU CATALINA - KATA ECHIPE
  19. ZARNESCU CONSTANTIN - KIHON
  20. MIHALACHE MIHAI - KATA ECHIPE
  21. HURGHEA DAN -- KATA ECHIPE
  22. ALMASAN MARCO - KATA ECHIPE
  23. TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE

{pgslideshow id=106|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}