olarualinClub Sportiv Dragon Do Tirgu Mures sub patronajul Federatiei Romane de Karate WKC a organizat in sla sporturilor din localitate Cupa Transilvania editia a 8 a. Perioada desfasurarii evenimentului a fost 28 februarie -1 martie 2009.
La acest eveniment s-au inscris peste 350 de sportivi si sportive legitimati in 26 de Cluburi din Romania .
Tot la acest eveniment s-au inscris si un numar de 26 echipe de kata , kumite si kumite rotativ .
Club Karate JKA Romania a deplasat la acest eveniment un lot de 4 sportivi reusind sa obtina 2 medalii ( 1 aur la kumite si 1 argint la kata ) prin sportiva Vlaicu Miruna la categoria 13 - 14 ani .
Pentru reusita evenimentului au participat oficialitati de seama din care reamintim . Presedintele FRK WKC dl. Liviu Crisan si antrenorul federal FRK WKC dl. Mihai Hanga 5 dan
 
Kata Shotokan Baieti 7-8 ani Open
Sztan Darius Calin Romania Dragon Do - Romania Place 1
Kerekes Szabolcs Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Csapo Csaba Adrian Romania Zanshin - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 9-10 ani AL+GA+PO
Paduraru Dan Mihai Romania Vulturul - Romania Place 1
Boar Antonio Ionut Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Bele Paul Adrian Romania Vulturul - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 9-10 ani VE+AB
Popa Vlad Romania AKC Turda - Romania Place 1
Trai Ervin Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Blaj Dragos Romania Vulturul - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 9-10 ani MA+NE
Ceausu Ciprian Romania Satori - Romania Place 1
Tudor Mitel Marinel Romania Satori - Romania Place 2
Kata Shotokan Baieti 11-12 ani AL+GA+PO
Szakacs Lorand Romania Dragon Do - Romania Place 1
Barla David Tamas Romania Vulturul - Romania Place 2
Georgescu Andrei Romania AKC Turda - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 11-12 ani VE+AB
Truta Mihai Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Zaha Raul Romania Record - Romania Place 2
Andrei Alexandru Romania Kihon - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 11-12 ani MA+NE
Buterez Alexandru Romania Satori - Romania Place 1
Gheorghe Matei Edward Romania Satori - Romania Place 2
Racoviteanu Dan Vicentiu Romania Satori - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 13-14 ani AL+GA+PO
Podariu Dragos Romania Vulturul - Romania Place 1
Silaghi Horatiu Romania Samurai - Romania Place 2
Rus Calin Romania Poli Karate - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 13-14 ani VE+AB
Szabo Zsolt Balint Romania Dojokan Activ - Romania Place 1
Topa Bogdan Romania Ippon Medias - Romania Place 2
Bob Cristian Romania Budokan Ryu - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 13-14 ani MA+NE
Muresan Gabriel Romania Samurai - Romania Place 1
Zamblau Stefan Romania Tim Tin - Romania Place 2
Kata Shotokan Baieti 15-17 ani Open
Bordas Gabriel Romania Dojokan Activ - Romania Place 1
Purcar Bogdan Romania Poli Karate - Romania Place 2
Riza Stefan Romania Samurai - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti 18-21 ani Open
Catanas Paul Aurel Romania Poli Karate - Romania Place 1
Kertesz Robert Levente Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Nemes Alin Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 3
Kata Shotokan Baieti +18 ani Open
Ionita Florin Romania Sakura On - Romania Place 1
Torok Tivadar Romania Tim Tin - Romania Place 2
Boanca Cristian Romania AKC Turda - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 7-8 ani Open
Gabor Andrada Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 1
Balaj Georgiana Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Hentea Cristina Maria Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 9-10 ani AL+GA+PO
Urcan Diana Romania Samurai - Romania Place 1
Blaj Raluca Romania Dragon Do - Romania Place 2
Fleser Andreea Romania Dojokan Activ - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 9-10 ani VE+AB
Coc Diana Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Tohanean Denisa Gabriela Romania Katana-Do - Romania Place 2
Ionescu Alexandra Romania Record - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 11-12 ani AL+GA+PO
Fekete Renata Romania Dragon Do - Romania Place 1
Pasca Ioana Romania AKC Turda - Romania Place 2
Top Denisa Romania AKC Turda - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 11-12 ani VE+AB
Padurean Cristina Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Simonescu Ruxandra Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Acretoaie Maria Iulia Romania Poli Karate - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 13-14 ani AL+GA+PO
Turei Bianca Romania Vulturul - Romania Place 1
Oltean Alexandra Romania Budo Maris - Romania Place 2
Kata Shotokan Fete 13-14 ani VE+AB
Szekely Ildiko Romania Dragon Do - Romania Place 1
Maja Diana Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Chiorean Alexandra Romania AKC Turda - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 13-14 ani MA+NE
Morar Lavinia Florina Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Vlaicu Miruna Romania Jka Romania - Romania Place 2
Braica Crina Medana Romania Vulturul - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete 15-17 ani Open
Apostu Stefana Romania Sakura On - Romania Place 1
Robas Diana Andreea Romania Zanshin - Romania Place 2
Notar Florina Romania Dragon Do - Romania Place 3
Kata Shotokan Fete +18 ani Open
Bodea Adela Maria Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Robas Diana Andreea Romania Zanshin - Romania Place 2
Turos Izabella Romania Hayashi Activ - Romania Place 3
Kata Wado Ryu Baieti 13-14 ani VE+AB
Pelger Ernest Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Kata WR+SR Baieti 15-17 ani Open
Marcut Marius Romania Zanshin - Romania Place 1
Handro Bogdan Vasile Romania Zanshin - Romania Place 2
Tarata Alin Constantin Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kata WR+SR+GR Baieti +18 ani Open
Dodoc Liviu Alexandru Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 1
Muntean Vasile Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Iordache Andrei Daniel Romania Fortis - Romania Place 3
Kata Wado Ryu Fete 15-17 ani Open
Pepelea Ioana Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Racz Andreea Romania Ippon Medias - Romania Place 2
Kata Wado Ryu Fete +18 ani Open
Kerekes Eva Eniko Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 1
Tichindelean Dora Maria Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Kata Shito Ryu Baieti 13-14 ani MA+NE
Visan Radu Romania Shinto - Romania Place 1
Boiangiu Nicolae Sorin Romania Shinto - Romania Place 2
Kata Shito Ryu Fete 13-14 ani MA+NE
Ivan Cristina Loredana Romania Shinto - Romania Place 1
Buzduga Alexandra Romania Shinto - Romania Place 2
Yanis Ioana Karolina Romania Shinto - Romania Place 3
Kata Goju Ryu Baieti 13-14 ani VE+AB
Florincu Claudiu Romania Rapid - Romania Place 1
Kata Goju Ryu Fete 15-17 ani Open
Teir Magdalena Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 1
Andrei Daniela Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Sandu Giorgiana Romania Phoenyx - San - Romania Place 3
Kata Goju Ryu Fete +18 ani Open
Helici Silvia Romania Zanshin - Romania Place 1
Furtuna Mihaela Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Lambu Ioana Sorina Romania Rapid - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti Sub 7 ani Open
Dumitru Mihnea Romania Rapid - Romania Place 1
Urcan Alexandru Romania Samurai - Romania Place 2
Soit Dragos Romania Samurai - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 7-8 ani Open
Vlad Eduard Romania Rapid - Romania Place 1
Luca Stefan Romania Phoenyx - San - Romania Place 2
Clipicioiu Ciprian Romania Shinto - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 9-10 ani AL+GA+PO
Dumitrescu Valentin Romania Rapid - Romania Place 1
Vezure Mihai Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Popa O. Octavian Romania Fortis - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 9-10 ani VE+AB
Csizmadia Miklos Csaba Romania Shinto - Romania Place 1
Clipicioiu Alexandru Romania Shinto - Romania Place 2
Kata Interstiluri Baieti 11-12 ani AL+GA+PO
Radoi Adrian Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 1
Cenuse Gabriel Romania Rapid - Romania Place 2
Bobea Paul Alexandru Romania Fortis - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 11-12 ani VE+AB
Papureanu George Adrian Romania Rapid - Romania Place 1
Miulescu Florentin Romania Rapid - Romania Place 2
Grigore Vlad Andrei Romania Rapid - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 11-12 ani MA+NE
Ivan Petrisor Vladut Romania Shinto - Romania Place 1
Eke Alexandru Romania Shinto - Romania Place 2
Niculescu Vlad Romania Fortis - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete Sub 7 ani Open
Lazar Adriana Romania Samurai - Romania Place 1
Iorga Bianca Romania Rapid - Romania Place 2
Kata Interstiluri Fete 7-8 ani Open
Chioveanu Andreea Romania Rapid - Romania Place 1
Dinulescu Maria Romania Rapid - Romania Place 2
Constantin Roberta Romania Rapid - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 9-10 ani AL+GA+PO
Guia Mirabela Romania Shinto - Romania Place 1
Bulucea Georgiana Romania Rapid - Romania Place 2
Coltatu Georgiana Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 9-10 ani VE+AB
Parvulescu Luana Romania Rapid - Romania Place 1
Dinu Ionela Laura Romania Rapid - Romania Place 2
Dobre Andreea Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 9-10 ani MA+NE
Buzduga Andreea Romania Shinto - Romania Place 1
Kata Interstiluri Fete 11-12 ani AL+GA+PO
Preotul Alexandra Romania Shinto - Romania Place 1
Niculescu Ioana Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Bohus Georgiana Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 11-12 ani VE+AB
Guta Alina Mihaela Romania Rapid - Romania Place 1
Dumitrescu Larisa Romania Phoenyx - San - Romania Place 2
Pacuraru Cristina Romania Rapid - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 11-12 ani MA+NE
Nan Laura Romania Shinto - Romania Place 1
Toader Ioana Romania Shinto - Romania Place 2
Ionita Claudia Romania Phoenyx - San - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Baieti Sub 7 ani Open
Ormenisan Bogdan Romania Sakura Tg - Romania Place 1
Dumitru Mihnea Romania Rapid - Romania Place 2
Kumite Shobu Nihon Baieti 7-8 ani Open
Sztan Darius Calin Romania Dragon Do - Romania Place 1
Botis Bogdan Romania Zanshin - Romania Place 2
Pop Bogdan Romania Dragon Do - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Baieti 9-10 ani Open
Voica Vlad Romania Zanshin - Romania Place 1
Popa O. Octavian Romania Fortis - Romania Place 2
Blaj Dragos Romania Vulturul - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Baieti 11-12 ani -150 cm
Zaha Raul Romania Record - Romania Place 1
Eke Alexandru Romania Shinto - Romania Place 2
Barla David Tamas Romania Vulturul - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Baieti 11-12 ani +150 cm
Dumitru Vlad Romania Rapid - Romania Place 1
Pasca Daniel Romania Zanshin - Romania Place 2
Racoviteanu Dan Vicentiu Romania Satori - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Fete Sub 7 ani Open
Iorga Bianca Romania Rapid - Romania Place 1
Durbaca Diana Romania Sakura On - Romania Place 2
Muresan Flavia Gabriela Romania Vulturul - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Fete 7-8 ani Open
Hentea Cristina Maria Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Chioveanu Andreea Romania Rapid - Romania Place 2
Constantin Roberta Romania Rapid - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Fete 9-10 ani Open
Buzduga Andreea Romania Shinto - Romania Place 1
Ionescu Alexandra Romania Record - Romania Place 2
Guia Mirabela Romania Shinto - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Fete 11-12 ani -150 cm
Bohus Georgiana Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 1
Toader Ioana Romania Shinto - Romania Place 2
Guta Alina Mihaela Romania Rapid - Romania Place 3
Kumite Shobu Nihon Fete 11-12 ani +150 cm
Padurean Cristina Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Nan Laura Romania Shinto - Romania Place 2
Petcu Daiana Romania Rapid - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 13-14 ani -165 cm
Zaharia Doru Romania Dragon Do - Romania Place 1
Heres Tudor Bogdan Romania Zanshin - Romania Place 2
Boiangiu Nicolae Sorin Romania Shinto - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 13-14 ani +165 cm
Pelger Ernest Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Trai G. Robert Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Szakacs Robert Romania Dojokan Activ - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 15-17 ani -65 kg
Maris Catalin Claudiu Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Tarata Alin Constantin Romania Ippon Medias - Romania Place 2
Oltean Paul Arnold Romania Sakura Tg - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 15-17 ani -75 kg,+75 kg
Lacatus Octavian Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Vele Sergiu Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Lingea Claudiu Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 18-21 ani -65 kg
Mesaros Stefan Andrei Romania Sakura Tg - Romania Place 1
Popa Cristian Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Muntean Vasile Romania Hayashi Activ - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti 18-21 ani -75 kg,+75 kg
Mic Alexandru Darius Romania Vulturul - Romania Place 1
Calugaru Laurentiu Romania Dojo Ki - Romania Place 2
Pop Cristian Claudiu Romania Rapid - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti +18 ani -65 kg
Ionita Florin Romania Sakura On - Romania Place 1
Muntean Vasile Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Dodoc Liviu Alexandru Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti +18 ani -75 kg
Mic Alexandru Darius Romania Vulturul - Romania Place 1
Budai Norbert Romania Record - Romania Place 2
Armenean Emanoil Daniel Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Baieti +18 ani +75 kg
Chesovan Marius Mihai Romania Poli Karate - Romania Place 1
Lorincz Marcel Romania Dojokan Activ - Romania Place 2
Calugaru Laurentiu Romania Dojo Ki - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 13-14 ani -155 cm
Szekely Ildiko Romania Dragon Do - Romania Place 1
Muresan Teodora Natalia Romania Sakura Tg - Romania Place 2
Buzduga Alexandra Romania Shinto - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 13-14 ani +155 cm
Vlaicu Miruna Romania Jka Romania - Romania Place 1
Baciu Augustina Romania Dragon Do - Romania Place 2
Kercso Carmina Romania Budokan Ryu - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 15-17 ani -50 kg
Pepelea Ioana Romania Ippon Medias - Romania Place 1
Blageanu Madalina Romania Budokan Ryu - Romania Place 2
Racz Andreea Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 15-17 ani -55 kg
Dodoc Iulia Romania Dojokan Activ - Romania Place 1
Andrei Daniela Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2
Sandu Giorgiana Romania Phoenyx - San - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 15-17 ani +55 kg
Teir Magdalena Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 1
Cret Sonia Denisa Romania Hayashi Activ - Romania Place 2
Vanea Raluca Romania Hayashi Activ - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 18-21 ani -55 kg
Oltean Anca Cristiana Romania Sakura Tg - Romania Place 1
Scantee Alexandra Romania Rapid - Romania Place 2
Panazan Anca Romania Ippon Medias - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete 18-21 ani +60 kg
Lambu Ioana Sorina Romania Rapid - Romania Place 1
Pop Daniela Elena Romania Sakura Tg - Romania Place 2
Cret Sonia Denisa Romania Hayashi Activ - Romania Place 3
Kumite Shobu Sanbon Fete +18 ani +60 kg
Lambu Elena Andreea Romania Rapid - Romania Place 1
Tichindelean Dora Maria Romania C.S.U. Politehnica - Romania Place 2
Stefan Ancuta Romania Phoenyx - San - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 11-14 ani Echipe
Shinto Interstiluri Echipa 1 Romania Shinto - Romania Place 1
Fortis Interstiluri Echipa 2 Romania Fortis - Romania Place 2
Vulturul Interstiluri Echipa 1 Romania Vulturul - Romania Place 3
Kata Interstiluri Baieti 15-17 ani Echipe
Samurai Interstiluri Echipa 3 Romania Samurai - Romania Place 1
Zanshin Interstiluri Echipa 1 Romania Zanshin - Romania Place 2
Kata Interstiluri Fete 11-14 ani Echipe
Hayashi Activ Interstiluri Echipa 1 Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Shinto Interstiluri Echipa 2 Romania Shinto - Romania Place 2
Shinto Interstiluri Echipa 4 Romania Shinto - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete 15-17 ani Echipe
Hayashi Activ Interstiluri Echipa 2 Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
Dragon Do Interstiluri Echipa 1 Romania Dragon Do - Romania Place 2
Budokan Ryu Interstiluri Echipa 1 Romania Budokan Ryu - Romania Place 3
Kata Interstiluri Fete +18 ani Echipe
Hayashi Activ Interstiluri Echipa 3 Romania Hayashi Activ - Romania Place 1
C.S. Fortuna Karate Interstiluri Echipa 1 Romania C.S. Fortuna Karate - Romania Place 2