cupa wsda 2010Astazi 17 aprilie 2010 JKA Romania condusa de Sensei Dragos Chiru 3 dan a resusit sa obtina 92 medalii din care 34 de aur la Cupa Romana de Autoaparare WSDA unde echipa noastra (de-si nu a fost cea mai numeroasa dintre delegatiile participante – avand doar 41 de sportivi) a confirmat ca rezultatele din 2009 si 2008 nu au fost intamplatoare. Clasata pe primul loc la acest eveniment cu 192 puncte la o distanta mai mult decat umilitoare pentru a doua clasata, echipa noastra a stralucit astazi. Un plus fata de celelate evenimente precedente a fost coeziunea lotului, a tuturor celor care au participat, de data asta am fost o ECHIPA. BRAVO tuturor, intregii echipe care a contribuit la aceasta reusita care nu este numai a celor ce au participat, este a noastra a tuturor celor care impingem la "caruta JKA "reusind sa batem record dupa record .
Cei aproape 150 concurenti inscrisi la acest eveniment si cele peste 40 echipe de kata autoaparare si demonstrative care au concurat la sala Forex din Brasov au transformat evenimentul intr-un spectcol de anvergura pentru Brasoveni .

Castigatori Aur

1. Sandu Cezar --autoaparare
2. Jicmon Octavian --autoaparare
3. Jicmon Octavian -kata echipe
4. Lacatus Cristian -autoaparare
5. Pomirleanu Sebastian -kata echipe
6. Pomirleanu Sebastian-kihon
7. Vlaicu Miruna -kata echipe
8. Vlaicu Miruna -kumite
9. Vlase Daniela -kata echipe
10. Borcoman Carla -kumite
11. Borcoman Carla -kata
12. Seitz Adina -kumite
13. Ispas Vald- kumite
14. Doroftei Robert -kumite
15. Olaru Alin -kumite
16. Olaru Alin -kata
17. Olaru Alin --autoaparare
18. Zmarandoiu Iulian -kumite
19. Cojanu Olivia -kihon
20. Jicmon Otilia -kihon
21. Jicmon Otilia -kata
22. Borcoman Carla -kihon
23. Seitz Adina -kihon
24. Seitz Adina -kata
25. Cosa Sebastian -kihon
26. Nema Alexandru -kihon
27. Ispas Vlad -kihon
28. Maftei Gabriel -kihon
29. Maftei Gabriel -kata
30. Roma David -kihon
31. Gorea Alin -kata
32. Dumitroiu George -kihon
33. Puiu Alexandru -kata
34. Pomirleanu Andreea -kata

Castigatori Argint

1. Olaru Alin -kata echipe
2. Sandu Cezar -kata echipe
3. Pomirleanu Andreea -kata echipe
4. Gorea Alin -kata echipe
5. Busteaga Diana -kata
6. Busteaga Diana -kumite
7. Boriceanu Denisa -kumite
8. Vlase Daniela -kumite
9. Jicmon Octavian -kata
10. Vlaicu Miruna -kata
11. Nitu Sebastian -kumite
12. Muntean Bogdan -kata
13. Gorea Alin -kumite
14. Ispas Vald -kata
15. Pultea Radu -kata
16. Ivan Bogdan -kumite
17. Ivan Ioana -kihon
18. Nema Alexandru -kata
19. Boriceanu Denisa -kihon
20. Busteaga Diana -kihon
21. Dragoi Ionut -kihon
22. Motoasca Sebastian -kihon
23. Mitrica Robert -kihon
24. Boriceanu Denisa -kata
25. Archip Rares -kihon
26. Nastasa Cosmin -kihon
27. Doroftei Robert -kihon
28. Lacatus Cristian -kihon
29. Ivan Bogdan -kata
30. Trisca Ramona -kata
31. Dianu Eduard -kihon
32. Manolache Emil -kihon

Castigatori Bronz

1. Nema Alexandru --autoaparare
2. Puiu Alexandru --autoaparare
3. Maftei Gabriel - autoaparare
4. Doroftei Robert -autoaparare
5. Ivan Bogdan -autoaparare
6. Trisca Ramona -autoaparare
7. Seitz Adina -kata echipe
8. Busteaga Diana -kata echipe
9. Ilie Alexandru -kumite
10. Mitrica Robert -kumite
11. Sandu Cezar -kumite
12. Pomirleanu Sebastian -kata
13. Roman David -kata
14. Ivan Bogdan -kihon
15. Lacatus Cristian -kata
16. Vlase Daniela -kata
17. Mitrica Robert -kata
18. Jicmon Octavian -kumite
19. Ilie Alexandru -kihon
20. Puiu Alexandru -kihon
21. Giurgiteanu Mihai -kata
22. Ivan Ioana -kata
23. Popa Alexandru -kihon
24. Nitu Sebastian -kata
25. Giurgiteanu Mihai -kihon
26. Muntean Bogdan -kihon