Sala Constructorul din Bucuresti a gazduit Cupa Dojo SKDUN 2011 editia a X - a. Eveniment national de amploare cu aproape 500 de concurenti din 23 cluburi care s-au intrecut la probele kata si kumite individual. Lotul JKA deplasat la acest eveniment si-a inceput aventura dimineata la ora 6.30 iar revenirea in Brasov a fost tarziu in noapte dupa orele 24.00.
Primul sportiv care a urcat pe podium reusind sa castige chiar aurul a fost sportivul Dragoi Ion la proba kata 7 kyu , urmat de sportivul Puiu Alexandru care a ocupat locul 3 la kata la o categorie superioara 5 kyu. Tarziu in noapte sportivul Maftei Gabriel a reusit sa castige bronzul la kumite , categoria de varsta 2000.
De remarcat este evolutia buna a urmatorilor sportivi care au pierdut la decizie de arbitru locul 3 fiind la egalitate perfecta de puncte dar clasandu-se la final pe locul IV .
Sandu Cezar - kata, Nasta Cosmin - kumite , Seitz Adina -kumite .
A fost o competitie grea cu o concurenta foarte mare pe fiecare categorie iar noi am avut mari probleme in lot de sanatate . Este imbucurator pentru JKA ca sportivii noi care au fost introdusi in lot au confirmat pe deplin increderea acordata urcand pe podium . La Campionatul National SKDUN din 5 martie vom face cateva modificari in lot revenind mult mai experimentatii , Gorea Alin , Muntean Bogdan si Jicmon Octavian , dar vom continua sa dam credit si sportivilor noi cu dorinta de afirmare . a declarat Dragos Chiru