cupa de iarnaBrasovul a fost gazda a celei de-a doua editii a Cupei de Iarna la karate in data de 23 februrarie 2013. Cu usoare nesincronizari ale Primariei Brasov care in ultima zi a mutat concursul de la Liceul de Informatica la Scoala Gimnaziala nr. 25 Brasov datorita unui turneu international de fotbal , evenimentul de karate a fost un real spectacol. Concursul a aliniat la start peste 140 sportivi  care au concurat la probele de kihon , kata echipe si master ( alternativ kata si kumite ) .

In cadrul Cupei de iarna antrenorii lotului JKA - Chiru Dragos si Conpet - Aurelian Nicolae si-au propus testarea intr-un concurs oficial a celor 7 echipe comune de kata cu care ne vom prezenta pe data de 1 martie la selectia pentru Campionatul European din luna aprilie si testarea celorlalti membri in vederea participarii la campionatul national din 2 martie ..  Sportivii ambelor cluburi impunandu-se clar in fata celorlalte cluburi cu 115 medalii ( 56 medalii JKA Romania si 59 medalii Conpet ) de departe fiind urmati de Aiki Karate Do cu 22 medalii .

De mentionat este si aportul tuturor membrilor JKA cu varsta de peste 10 ani ( copii si parinti ) care s-au implicat desavarsit in organizarea concursului lucru pentru care le multumesc .

Castigatorii JKA pe medalii

MEDALIATI CU AUR

  1. MOLOCEA DANIEL -KIHON
  2. STOLERU STEFAN - KIHON
  3. OLTEANU DARIA - KATA ECHIPE
  4. DUMITRU CATALINA - KATA ECHIPE
  5. POTERAS LUCA - KATA ECHIPE
  6. POTERAS MATTEO - KIHON
  7. DRAGOI ION - KATA ECHIPE
  8. ORBAN TIMEEA - KATA ECHIPE
  9. AROSOAE DARIA - KATA ECHIPE
  10. MAFTEI GABRIEL - MASTER
  11. BACALU ANDREI - MASTER
  12. SEITZ ADINA - MASTER
  13. CRANTEA RARES - KIHON

MEDALIATI CU ARGINT

  1. GHIMBASANU DENIS - KIHON
  2. OLARU MATEI - KIHON
  3. AROSOAE DARIA - MASTER
  4. DOROFTEI ROBERT - MASTER
  5. VLAICU MIRUNA - MASTER
  6. VLAD MIRCEA - KIHON
  7. DUMITRU CATALINA - KIHON
  8. MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
  9. MUNTEAN BOGDAN - MASTER
  10. MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
  11. DOROFTEI ROBERT - KATA ECHIPE
  12. BACALU ANDREI - KATA ECHIPE
  13. STOLOERU STEFAN - KATA ECHIPE
  14. POLUSAN RADU - KIHON
  15. COZMA ALEXANDRU - KIHON
  16. PUIU ALEXANDRU - MASTER
  17. MIHALACHE MIHAI - KATA ECHIPE
  18. MOLOCEA DANIEL - KATA ECHIPE
  19. BACALU GEORGE - KATA ECHIPE

MEDALIATI CU BRONZ

  1. SCORTEA RAFAL - KIHON
  2. SESZO NANDOR - KIHON
  3. CRETU DAVID - MASTER
  4. SANDU CEZAR - MASTER
  5. OLTEANU DARIA - MASTER
  6. DUMITRU CATALINA - MASTER
  7. STANCESCU VICTOR - KIHON
  8. SINDRILARU IOANA - KIHON
  9. TOMA STEFAN - KIHON
  10. SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
  11. ZARNESCU CONSTANTIN - KIHON
  12. OLARU STEFAN - KIHON
  13. DRAGOI ION - MASTER
  14. TOBOSARU DAN - MASTER
  15. BUSTEAGA DIANA - MASTER
  16. IESANU SORIN - KIHON
  17. BATRINU EDUARD - KIHON
  18. STOLERU STEFAN - MASTER
  19. ORBAN TIMEEA - MASTER
  20. CHETAN DAVID - KATA ECHIPE
  21. PUIU ALEXANDRU - KATA ECHIPE
  22. MIREA ROBERT - KIHON
  23. VLASE DANIELA - MASTER
  24. VLAICU MIRUNA - KATA ECHIPE