cupa copilului scolara 2010Şcoala Generală Nr. 25 din Braşov a găzduit, în weekendul 29 mai 2010, cea de-a doua ediţie a Cupei Şcolare la karate.
Evenimentul a fost organizat de CS Karate JKA România, condus de Dragoş Chiru (3 dan), iar la competiţie au luat parte peste 130 de copii din zece şcoli (opt din judeţul Braşov şi două din Bucureşti).).Cele trei institutii de invatamant in care Clubul JKA isi desfasoara activitatea au reusit sa ocupe podiumul .

Sportivii de la Şcoala Generală Nr. 2 JKA au obţinut cele mai bune rezultate. Cu 88 de puncte, aceştia au izbutit să câştige 48 de medalii, dintre care 15 de aur, 10 de argint şi 23 de bronz.

Pe locul secund s-au clasat micii sportivi de la Şcoala Generală Nr. 25 JKA, care au cucerit un număr de 26 de medalii (5 de aur, 13 de argint şi 8 de bronz), acumulând 49 de puncte.

Ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de karatiştii de la Grădiniţa Nr. 22 „Micul Prinţ“ JKA. Aceştia şi-au trecut în palmares 18 medalii, dintre care 6 de aur, 5 de argint şi 7 de bronz.

Medaliati JKA :
Scoala Generala nr.2 Brasov
Locul 1
  1. JICMON OTILIA - KATA 
  2. SEITZ ADINA - KATA
  3. SEITZ ADINA - KIHON
  4. VLAICU MIRUNA - KATA
  5. VLAICU MIRUNA - KUMITE
  6. VLAICU MIRUNA - ECHIPE
  7. VLASE DANIELA - ECHIPE
  8. NEMA ALEXANDRU - KATA
  9. MAFTEI GABRIEL - KATA
  10. JICMON OCTAVIAN - KATA
  11. JICMON OCTAVIAN - KUMITE
  12. ORBAN TIMEEA - KIHON
  13. MITRICA ROBERT - KIHON 
  14. GIURGITEANU MIHAI - KIHON
  15. ROMAN VLAD - KIHON
Locul 2
  1. IVAN IOANA - KATA 
  2. MITRICA ROBERT - KATA
  3. MITRICA ROBERT - KUMITE 
  4. DOROFTEI ROBERT - KUMITE 
  5. MUNTEAN BOGDAN - KUMITE 
  6. CODREA ANDREI - KUMITE
  7. IVAN IOANA - KIHON
  8. NEMA ALEXANDRU - KIHON 
  9. POPA ALEXANDRU - KIHON 
  10. MAFTEI GABRIEL - KIHON
Locul 3
  1. POMIRLEANU ANDREEA  - KATA
  2. MUNTEAN BOGDAN - KATA
  3. LACATUS CRISTIAN - KATA
  4. LACATUS CRISTIAN - KUMITE
  5. JICMON OCTAVIAN - ECHIPE
  6. SEITZ ADINA - ECHIPE
  7. SEITZ ADINA - KUMITE
  8. IVAN IOANA - KUMITE
  9. ORBAN TIMEEA - KUMITE 
  10. VLASE DANIELA - KUMITE 
  11. GIURGITEANU MIHAI - KUMITE 
  12. DUMITROIU GEORGE - KUMITE
  13. ZMARANDOIU IULIAN - KUMITE
  14. OLEA MIHAI - KIHON 
  15. BUDASU DAVID - KIHON
  16. VAIDA RADU - KIHON 
  17. BORZA VLAD - KIHON 
  18. DOROFTEI ROBERT - KIHON 
  19. POMIRLEANU SEBASTIAN - KIHON
  20. PETCU ALEXANDRU - KIHON
  21. DIAN EDUARD - KIHON 
  22. DUMITROIU GEORGE - KIHON
  23. FLOREA DAN - KIHON
Scoala Generala nr.25 Brasov
Locul 1
  1. BUCUR RADU - KATA
  2. BUCUR RADU - KIHON
  3. SANDU CEZAR - KATA
  4. OLARU ALIN - KUMITE
  5. NASTASA COSMIN - KIHON
Locul 2
  1. BORICEANU DENISA - KATA
  2. BORICEANU DENISA - KIHON
  3. NITU SEBASTIAN - KUMITE
  4. IOVA ALEXANDRU - KIHON
  5. OLARU ALIN - KATA
  6. OLARU ALIN - ECHIPE
  7. SANDU CEZAR  - ECHIPE
  8. GOREA ALIN - KATA
  9. POPESCU LOREDANA - KUMITE
  10. BUSTEAGA DIANA - KIHON
  11. CHETAN DAVID - KIHON 
  12. PARASCHIV VLAD - KIHON
  13. SANDU CEZAR - KIHON 
Locul 3
  1. BUSTEAGA DIANA- KATA
  2. PULTEA RADU - KATA
  3. BUCUR CATALIN - ECHIPE
  4. GOREA ALIN - ECHIPE 
  5. MIHAI DENISA - KIHON
  6. BOLBA CEZAR - KIHON 
  7. ANDONE ALEXANDRU - KIHON 
  8. PULTEA RADU - KIHON
Gradinita  nr.22 Brasov
Locul 1
  1. IVAN BOGDAN - KUMITE
  2. OLTEANU DARIA - KIHON 
  3. COJANU OLIVIA - KIHON
  4. MOTOASCA SEBASTIAN - KIHON 
  5. GAFTONEANU VICTOR - KIHON 
  6. PUIU ALEXANDRU - KIHON
Locul 2
  1. PIRTEA GLORIA - KIHON
  2. BUDAI SILVIA - KIHON 
  3. TRISCAU RAMONA - KIHON
  4. TOBOSARU DAN - KIHON
  5. IVAN BOGDAN - KIHON
Locul 3
  1. PUIU ALEXANDRU - KATA
  2. TOBOSARU DAN - KUMITE
  3. BANDILA VICTORIA - KIHON
  4. CIOBAN IULIA - KIHON 
  5. GAFTON ANDREEA - KIHON
  6. TARTALAS ANDREI - KIHON
  7. IVAN BOGDAN - KATA