cupa copilului scolara 2012Scoala Generala Nr. 25 din Brasov a gazduit in data de 2 iunie Cupa Copilului Scolara editia a IV a . Intr-o atmosfera de vacanta  9 institutii scolare si o organizatie umanitara si un total de 151 sportivi s-au intrercut pe doua tatami la probele kihon kata si kumite individual , kata si autoaparare echipe .
Atractia evenimentului au constituit probele de best of the best la kata feminin si masculin. La categoria feminin s-a impus sportiva JKA Seitz Adina castigand medalia de aur iar locul 3 a fost  ocupat de Vlaicu Miruna , in timp ce  la categoria masculin sportivul Muntean Bogdan s-a clasat pe locul 3 adjudecandu-si medalia de bronz .


Cele 137 medalii ( 27 aur , 46  argint si 64 bronz ) castigate de sportivii JKA ,  65 medalii fiind adjudecate de sportivii JKA de la Scoala Generala nr 2 din Brasov ,36 medalii  Scoala Generala Nr. 9 restul fiind impartite intre Scoala Generala 25 si Gradinita Nr. 22 , au clasat clubul Brasovean le locul 1.
De departe cel mai puternic adversar al sportivilor nostri au fost sportivii clubului Conpet condus de sensei Aurelian Nicolae care au castigat cu cele 2 organizatii 82 medalii .( 63 Conpet si 19 Organizatia Umanitara Concordia ).
UN MOMENT APARTE L-A CONSTITUIT PREMIEREA SPORTIVILOR :MUNTEAN BOGDAN , VLAICU MIRUNA , SEITZ ADINA SI VLASE DANIELA , PENTRU IMPLICAREA LOR IN PROCESUL DE INSTRUIRE  A COPIILOR DIN CADRUL SCOLILOR GENERALE NR, 2,25 ,9 SI AL GRADINITEI NR.22.

REZULTATE TEHNICE
Locul 1cupa copilului scolara 2012 a

  1. ALMASANU MARCO –KATA
  2. BACALU ANDREI – KIHON
  3. BACALU ANDREI –KATA
  4. BACALU GEORGE – KIHON
  5. BUSTEAGA DIANA –KATA
  6. COSA SEBASTIAN – KATA ECHIPE
  7. DAVID BENE – KIHON
  8. DOROFTEI ROBERT – KIHON
  9. DOROFTEI ROBERT – KUMITE
  10. DRAGOI ION – KATA ECHIPE
  11. HURGHEA DAN – KIHON
  12. IFTODE SERGIU – KIHON
  13. ILIE BIANCA – KIHON
  14. MACOVEI EMIL – KIHON
  15. MACOVEI EMIL – KUMITE
  16. MIHNEA BUCURAS – KIHON
  17. OLTEANU DARIA – KIHON
  18. ORBAN TIMEEA – KATA ECHIPE
  19. PETRESCU MARIA – KUMITE
  20. SANDU CEZAR –KATA
  21. SEITZ ADINA – BEST OF
  22. SEITZ ADINA – KUMITE
  23. STOLERU STEFAN – KIHON
  24. TIRTALAS ANDREI – KIHON
  25. TOBOSARU DAN – KUMITE
  26. VLAICU MIRUNA – KUMITE
  27. VLAICU MIRUNA –KATA

Locul 2cupa copilului scolara 2012 b

  1. ANDONE ALEXANDRU – KIHON
  2. BUSTEAGA DIANA – KUMITE
  3. CRANTEA RARES – KUMITE
  4. CRETU DAVID – KIHON
  5. CRETU DAVID –KATA
  6. CSEH ANITA – KUMITE
  7. DOROFTEI ROBERT – AUTOAPARARE
  8. DOROFTEI ROBERT – KATA ECHIPE
  9. DOROFTEI ROBERT– KATA ECHIPE
  10. DRAGOI ION – KIHON
  11. DRAGOI ION –KATA
  12. DUMITRU CATALINA – KIHON
  13. DUMITRU CATALINA – KUMITE
  14. DUMITRU CATALINA –KATA
  15. GRIGORE BOGDAN – KIHON
  16. HORHOCIA RADU – KIHON
  17. HORHOCIA RADU – KUMITE
  18. IOANA GUTU – KIHON
  19. MAFTEI GABRIEL – AUTOAPARARE
  20. MAFTEI GABRIEL – KUMITE
  21. MAFTEI GABRIEL –KATA
  22. MAFTEI GABRIEL– KATA ECHIPE
  23. MARIN CATALINA – KIHON
  24. MIHAI DAVID – KIHON
  25. MIHALACHE MIHAI – KIHON
  26. MOLOCEA DANIEL – KIHON
  27. MUNTEAN BOGDAN – KIHON
  28. MUNTEAN BOGDAN– KATA ECHIPE
  29. NECULA ALEXANDRU – KUMITE
  30. NEGRU DAN – AUTOAPARARE
  31. NEGRU DAN – KATA ECHIPE
  32. NEGRU DAN – KIHON
  33. ORBAN TIMEEA – KUMITE
  34. ORBAN TIMEEA –KATA
  35. PETCU ALEXANDRU – KIHON
  36. POMIRLEANU SEBASTIAN – AUTOAPARARE
  37. POMIRLEANU SEBASTIAN – KATA ECHIPE
  38. PRICOPI STEFAN – KIHON
  39. SCORTEA RAFAEL – KIHON
  40. TIU RARES – KIHON
  41. VLAD MIRCEA – KIHON
  42. VLAD MIRCEA –KATA
  43. VLASE DANIELA – KUMITE
  44. VLASE DANIELA –KATA
  45. ZAHARIA MARCO – KIHON
  46. ZAHARIA MARCO –KATA

Locul 3cupa copilului scolara 2012 c

  1. ALMASANU MARCO – KIHON
  2. ANDONE ALEXANDRU – KUMITE
  3. ANDONE ALEXANDRU –KATA
  4. BACALU ANDREI – AUTOAPARARE
  5. BACALU ANDREI – KATA ECHIPE
  6. BACALU GEORGE – KATA ECHIPE
  7. BATRINU EDUARD – KIHON
  8. BATRINU EDUARD – KUMITE
  9. BATRINU EDUARD –KATA
  10. BESLEAGA MARCEL – KIHON
  11. BUCUR RADU – KIHON
  12. BUSTEAGA DIANA – AUTOAPARARE
  13. CHETAN DAVID – KIHON
  14. CIOROIANU ALESSIA – KIHON
  15. CIOROIANU SEBASTIAN – KIHON
  16. COJOCARIU MADALINA – KIHON
  17. COSA SEBASTIAN – KIHON
  18. COSA SEBASTIAN – KUMITE
  19. COSA SEBASTIAN –KATA
  20. COZMA ALEX – KIHON
  21. CRANTEA RARES – KIHON
  22. CRETU DAVID – AUTOAPARARE
  23. CSEH ANITA – KIHON
  24. CSEH ANITA –KATA
  25. GAFTON ANDREEA – KIHON
  26. GAFTON ANDREEA – KUMITE
  27. GRIGORE BOGDAN – KUMITE
  28. HORHOCIA RADU –KATA
  29. IESANU SORIN – KIHON
  30. IFTODE SERGIU – KUMITE
  31. IFTODE SERGIU –KATA
  32. LICA AMALIA – KIHON
  33. MACOVEI EMIL –KATA
  34. MIHALACHE MIHAI – KUMITE
  35. MIHNEA BUCURAS – KUMITE
  36. MIREA ROBERT – KIHON
  37. MOLOCEA ALEXANDRU – KIHON
  38. MOLOCEA DANIEL –KATA
  39. MUNTEAN BOGDAN – BEST OF
  40. MUNTEAN BOGDAN – KUMITE
  41. MUNTEAN BOGDAN –KATA
  42. NECULA ALEXANDRU – KIHON
  43. OLTEANU DARIA –KATA
  44. OPRISAN DIEGO – KIHON
  45. ORBAN TIMEEA – KIHON
  46. PETCU ALEXANDRU – AUTOAPARARE
  47. PETCU ALEXANDRU – KUMITE
  48. PETRESCU MARIA – KIHON
  49. POPA ALEXANDRU – KUMITE
  50. POPESCU LOREDANA – KIHON
  51. PUIU ALEXANDRU –KATA
  52. RADULEA VLAD – KIHON
  53. SEITZ ADINA – AUTOAPARARE
  54. SEITZ ADINA – KATA ECHIPE
  55. STOLERU STEFAN – AUTOAPARARE
  56. STOLERU STEFAN – KATA ECHIPE
  57. STOLERU STEFAN –KATA
  58. TIRTALAS ANDREI –KATA
  59. TOBOSARU DAN – KIHON
  60. VALICU MIRUNA – AUTOAPARARE
  61. VALICU MIRUNA – BEST OF
  62. VLAICU MIRUNA – KATA ECHIPE
  63. VLASE DANIELA – AUTOAPARARE
  64. VLASE DANIELA – KATA ECHIPE

 REZULTATELE SI COMPORTAMENTUL SPORTIVILOR SPUNE TOTUL . EU LE SPUN DOAR MULTUMESC PENTRU DEMONSTRATIA DE FORTA SI KARATE ARATATA IERI LA CONCURS - A DECLARAT CHIRU DRAGOS ANTRENORUL JKA .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE

Scoala Generala Nr. 25 din Brasov a gazduit in data de 2 iunie Cupa Copilului Scolara editia a IV a . Intr-o atmosfera de vacanta  9 institutii scolare si o organizatie umanitara si un total de 151 sportivi s-au intrercut pe doua tatami la probele kihon kata si kumite individual , kata si autoaparare echipe .

Atractia evenimentului au constituit probele de best of de best la kata feminin si masculin. La categoria feminin s-a impus sportiva JKA Seitz Adina castigand medalia de aur iar locul 3 a fost  ocupat de Vlaicu Miruna , iar la categoria masculin sportivul Muntean Bogdan s-a clasat pe locul 3 adjudecandu-si medalia de bronz .

Cele 139 medalii ( 27 aur , 46  argint si 64 bronz ) castigate de sportivii JKA ,  65 medalii fiind adjudecate de sportivii JKA de la Scoala Generala nr 2 din Brasov ,36 medalii  Scoala Generala Nr. 9 restul fiind impartite intre Scoala Generala 25 si Gradinita Nr. 22 , au clasat clubul Brasovean le locul 1.

De departe cel mai puternic adversar al sportivilor nostru a fost clubul Conpet condus de sensei Aurelian Nicolae care au castigat cu cele 2 organizatii 82 medalii .( 63 Conpet si 19 Organizatia Umanitara Concordia ).

UN MOMENT APARTE L-A CONSTITUIT PREMIEREA SPORTIVILOR :MUNTEAN BOGDAN , VLAICU MIRUNA , SEITZ ADINA SI VALASE DANIELA , PENTRU IMPLICAREA LOR IN PROCESUL DE INSTRUIRE  A COPIILOR DIN CADRUL SCOLILOR GENERALE , 2,25 ,9 SI AL GRADINITEI 22.

Locul 1

ALMASANU MARCO –KATA

BACALU ANDREI – KIHON

BACALU ANDREI –KATA

BACALU GEORGE – KIHON

BUSTEAGA DIANA –KATA

COSA SEBASTIAN – KATA ECHIPE

DAVID BENE – KIHON

DOROFTEI ROBERT – KIHON

DOROFTEI ROBERT – KUMITE

DRAGOI ION – KATA ECHIPE

HURUGHEA DAN – KIHON

IFTODE SERGIU – KIHON

ILIE BIANCA – KIHON

MACOVEI EMIL – KIHON

MACOVEI EMIL – KUMITE

MIHNEA BUCURAS – KIHON

OLTEANU DARIA – KIHON

ORBAN TIMEEA – KATA ECHIPE

PETRESCU MARIA – KUMITE

SANDU CEZAR –KATA

SEITZ ADINA – BEST OF

SEITZ ADINA – KUMITE

STOLERU STEFAN – KIHON

TIRTALAS ANDREI – KIHON

TOBOSARU DAN – KUMITE

VLAICU MIRUNA – KUMITE

VLAICU MIRUNA –KATA

 

Locul 2

ANDONE ALEXANDRU – KIHON

BUSTEAGA DIANA – KUMITE

CRANTEA RARES – KUMITE

CRETU DAVID – KIHON

CRETU DAVID –KATA

CSEH ANITA – KUMITE

DOROFTEI ROBERT – AUTOAPARARE

DOROFTEI ROBERT – KATA ECHIPE

DOROFTEI ROBERT– KATA ECHIPE

DRAGOI ION – KIHON

DRAGOI ION –KATA

DUMITRU CATALINA – KIHON

DUMITRU CATALINA – KUMITE

DUMITRU CATALINA –KATA

GRIGORE BOGDAN – KIHON

HORHOCIA RADU – KIHON

HORHOCIA RADU – KUMITE

IOANA GUTU – KIHON

MAFTEI GABRIEL – AUTOAPARARE

MAFTEI GABRIEL – KUMITE

MAFTEI GABRIEL –KATA

MAFTEI GABRIEL– KATA ECHIPE

MARIN CATALINA – KIHON

MIHAI DAVID – KIHON

MIHALACHE MIHAI – KIHON

MOLOCEA DANIEL – KIHON

MUNTEAN BOGDAN – KIHON

MUNTEAN BOGDAN– KATA ECHIPE

NECULA ALEXANDRU – KUMITE

NEGRU DAN – AUTOAPARARE

NEGRU DAN – KATA ECHIPE

NEGRU DAN – KIHON

ORBAN TIMEEA – KUMITE

ORBAN TIMEEA –KATA

PETCU ALEXANDRU – KIHON

POMIRLEANU SEBASTIAN – AUTOAPARARE

POMIRLEANU SEBASTIAN – KATA ECHIPE

PRICOPI STEFAN – KIHON

SCORTEA RAFAEL – KIHON

TIU RARES – KIHON

VLAD MIRCEA – KIHON

VLAD MIRCEA –KATA

VLASE DANIELA – KUMITE

VLASE DANIELA –KATA

ZAHARIA MARCO – KIHON

ZAHARIA MARCO –KATA

 

 

Locul 3

ALMASANU MARCO – KIHON

ANDONE ALEXANDRU – KUMITE

ANDONE ALEXANDRU –KATA

BACALU ANDREI – AUTOAPARARE

BACALU ANDREI – KATA ECHIPE

BACALU GEORGE – KATA ECHIPE

BATRINU EDUARD – KIHON

BATRINU EDUARD – KUMITE

BATRINU EDUARD –KATA

BESLEAGA MARCEL – KIHON

BUCUR RADU – KIHON

BUSTEAGA DIANA – AUTOAPARARE

CHETAN DAVID – KIHON

CIOROIANU ALESSIA – KIHON

CIOROIANU SEBASTIAN – KIHON

COJOCARIU MADALINA – KIHON

COSA SEBASTIAN – KIHON

COSA SEBASTIAN – KUMITE

COSA SEBASTIAN –KATA

COZMA ALEX – KIHON

CRANTEA RARES – KIHON

CRETU DAVID – AUTOAPARARE

CSEH ANITA – KIHON

CSEH ANITA –KATA

GAFTON ANDREEA – KIHON

GAFTON ANDREEA – KUMITE

GRIGORE BOGDAN – KUMITE

HORHOCIA RADU –KATA

IESANU SORIN – KIHON

IFTODE SERGIU – KUMITE

IFTODE SERGIU –KATA

LICA AMALIA – KIHON

MACOVEI EMIL –KATA

MIHALACHE MIHAI – KUMITE

MIHNEA BUCURAS – KUMITE

MIREA ROBERT – KIHON

MOLOCEA ALEXANDRU – KIHON

MOLOCEA DANIEL –KATA

MUNTEAN BOGDAN – BEST OF

MUNTEAN BOGDAN – KUMITE

MUNTEAN BOGDAN –KATA

NECULA ALEXANDRU – KIHON

OLTEANU DARIA –KATA

OPRISAN DIEGO – KIHON

ORBAN TIMEEA – KIHON

PETCU ALEXANDRU – AUTOAPARARE

PETCU ALEXANDRU – KUMITE

PETRESCU MARIA – KIHON

POPA ALEXANDRU – KUMITE

POPESCU LOREDANA – KIHON

PUIU ALEXANDRU –KATA

RADULEA VLAD – KIHON

SEITZ ADINA – AUTOAPARARE

SEITZ ADINA – KATA ECHIPE

STOLERU STEFAN – AUTOAPARARE

STOLERU STEFAN – KATA ECHIPE

STOLERU STEFAN –KATA

TIRTALAS ANDREI –KATA

TOBOSARU DAN – KIHON

VALICU MIRUNA – AUTOAPARARE

VALICU MIRUNA – BEST OF

VLAICU MIRUNA – KATA ECHIPE

VLASE DANIELA – AUTOAPARARE

VLASE DANIELA – KATA ECHIPE