cupa de vara 2013Sala Polivalenta Leonard Doroftei din Ploiesti , a gazduit Cupa de vara 1 iunie . Sub egida Conpet Ploiesti condus de Aurelian Nicolae 4 dan si JKA Romania ,evenimentul a alineat la start 8 organizatii sportive si un numar de peste 150 sportivi , care au concurat la probele individuale de master si kihon precum si kata si kumite rotativ echipe . Un moment aparte l-au constituit probele de kata individual best of the best la care cluburile brasovene au castigat 3 din cele 4 categorii .Din delegatia coordonata de sensei Dragos Chiru 3 dan au facut parte 4 sectii si un numar de 55 copii . Lotul JKA Romania a cunoscut o premiera , deplasarea la o etapa zonala a nu mai putin de 104 parinti si sportivi ,lucru imposibil de realizat fara sprijinul domnului Gabriel Calancea - Director CSU Brasov fapt pentru care ii multumim.

Cele 4 sectii JKA la finalul intrecerii au bifat podiumul de 84 ori ( 23 aur , 32 argint si 29 bronz ) , sectiia Universitara clasandu-se la final pe locul 1 cu un total de 34 medalii .

Rezultate Tehnice

JKA SCOALA GIMNAZIALA NR . 2

LOCUL 1

    AROSOAE DARIA – KATA ECHIPE
    PRICOPI STEFAN –KIHON
    GORGAN KEVIN –KIHON
    DESZO NANDOR -KIHON

LOCUL 2muntean b

    PETCU ALEXANDRU -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    BESLEAGA MARCEL –KIHON
    CSEH ANITA –KIHON
    MAHALEAN ANDREI –KIHON
    OLARU STEFAN –KIHON
    GAVRILA LORAND -KIHON

LOCUL 3

    CSEH ANITA – KATA ECHIPE
    ILIE BIANCA – KATA ECHIPE
    ILIE BIANCA -KIHON
    AROSOAE DARIA – MASTER
    PUIU ALEXANDRU – MASTER
    MIHNEA BUCURAS – MASTER
    PETRESCU MARIA –KIHON
    OLARU MATEI –KIHON
    COZMA ALEXANDRU –KIHON
    MITCA RAUL –KIHON
    BRINZAN DRAGOS –KIHON
    ZARNESCU CONSTANTIN -KIHON

JKA SCOALA GIMNAZIALA NR.25

LOCUL 2

    BUCUR RADU – KATA ECHIPE
    CHETAN DAVID – KATA ECHIPE
    CHETAN DAVID – MASTER
    MIREA ROBERT –KIHON
    MIHAILA EDUARD -KIHON
    ADUMITROAIEI ALIN

LOCUL 3

    POTERAS MATTEO – KATA ECHIPE
    IESANU SORIN – KATA ECHIPE
    CALANCEA RAZVAN –KIHON
    POTERAS MATTEO –KIHON
    IESANU SORIN –KIHON
    ADUMITROAIEI ALIN -KIHON

JKA SCOALA GIMNAZIALA NR. 9sandu cezar 2013 iunie

LOCUL 1

    OLTEANU DARIA -BEST OF THE BEST KATA
    STOLERU STEFAN– KATA ECHIPE
    STOLERU STEFAN - MASTER
    BACALU GEORGE – MASTER
    SINDRILARU IOANA –KIHON
    SIRACIOV DANIEL –KIHON
    PIRNUTA DAVID -KIHON

LOCUL 2

    BATRINU EDUARD – KATA ECHIPE
    BATRINU EDUARD -KIHON
    CRANTEA RARES – KATA ECHIPE
    OLTEANU DARIA – KATA ECHIPE
    DUMITRU CATALINA – KATA ECHIPE
    MOLOCEA DANIEL – MASTER
    PETRICAS DAVID -KIHON

LOCUL 3

    BACALU GEORGE -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    DUMITRU CATALINA -KIHON

CSU BRASOV

LOCUL 1

    POTERAS LUCA -BEST OF THE BEST -KATA
    SANDU CEZAR -BEST OF THE BEST -KATA
    DRAGOI ION – KATA ECHIPE
    POTERAS LUCA – KATA ECHIPE
    POTERAS LUCA – MASTER
    ORBAN TIMEA – KATA ECHIPE
    BACALU ANDREI - KATA ECHIPE
    TOHANEAN DENISA - KATA ECHIPE
    MUNTEAN BOGDAN - KATA ECHIPE
    MUNTEAN BOGDAN – MASTER
    SEITZ ADINA - KATA ECHIPE
    SEITZ ADINA - BEST OF THE BEST –KATA

LOCUL 2

    BACALU ANDREI -BEST OF THE BEST –KATA
    BACALU ANDREI – MASTER
    MUNTEAN BOGDAN BEST OF THE BEST -KATA
    DOROFTEI ROBERT - KATA ECHIPE
    MAFTEI GABRIEL - KATA ECHIPE
    SEITZ ADINA – KUMITE ECHIPE ROTATIV
    TOHANEAN DENISA -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    MUNTEAN BOGDAN -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    SANDU CEZAR -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    SEITZ ADINA – MASTER
    ORBAN TIMEA – MASTER
    POMIRLEANU SEBASTIAN – MASTERvlaicu miruna 2013    DRAGOI ION – MASTER

LOCUL 3

    DRAGOI ION -BEST OF THE BEST -KATA
    SANDU CEZAR - KATA ECHIPE
    SANDU CEZAR – MASTER
    POMIRLEANU SEBASTIAN - KATA ECHIPE
    DOROFTEI ROBERT - KATA ECHIPE
    DOROFTEI ROBERT -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    MAFTEI GABRIEL -KUMITE ECHIPE ROTATIV
    MAFTEI GABRIEL – MASTER
    ORBAN TIMEA -BEST OF THE BEST –KATA