DSC 0799Complexul Sportiv Apollo din Bucuresti a gazduit in perioada 4 -5 martie 2017 ,Campionatele Nationale de Karate SKDUN destinate tuturor categoriilor de varsta . Cu o prezenta record de 1000 sportivi din 40 cluburi sportive , evenimentul s-a desfasurat pe durata a doua zile la probele individuale de kata si kumite . Evenimentul coordonat impecabil de Presedintele Federatiei Mondiale de Karate SKDUN , shihan Aurel Patru s-a desfasurat sub egida Federatiei Romane de Arte Martiale .Brasovul a fost reprezentat si de aceasta data de sectia de karate shotokan a CSU Brasov cu un numar de 37 sportivi care la finalul intrecerilor au bifat podiumul de 41 ori ( 9 aur , 10 argint , 22 bronz ) . Astfel clubul de la poalele tampei s-a clasat la finalul intrecerilor pe locul 6 in ierarhia nationala .

Pentru clubul noastu acesta este un numar record de medalii la un campionat national , rezultatele de la acest concurs scriind istoria clubului brasovean , a declarat media sensei Chiru Dragos 4 dan.

Rezutate tehnice :

Medalii Aur

  1. LIVIU POTERAS - KATA SENIORI - VETERANI 9-4 KYU
  2. BAIU VLAD - KATA TINERET 6-5 KYU
  3. ABEL ORBAN - KATA JUNIORI 9-7 KYU
  4. GLAVAN GABRIELA - KUMITE JUNIOARE OPEN
  5. BALAZS BEATRIX - KATA JUNIOARE 8-7 KYU
  6. BESLEAGA MARCEL - KATA CADETI 7-6 KYU
  7. BACALU ANDREI + KATA MINICADETI DAN
  8. AROSOAE DARIA - KUMITE MINICADETI -40 KG
  9. GHEMEA IONUT - KUMITE COPII 2-35 KG

Medalii Argint

  1. LIVIU POTERAS - KUMITE SANBON SENIORI -VETERANI
  2. MITCA ROBERT - KUMITE SANBON SENIORI
  3. MAFTEI GABRIEL - KUMITE JUNIORI -70 KG
  4. ORBAN ABEL - KUMITE JUNIORI OPEN
  5. HACMAN EDINA - SANBON KUMITE JUNIORI OPEN
  6. BESLEAGA MARCEL - KUMITE CADETI +70 KG
  7. OLTEANU DARIA - KATA COPII 3 ,3-1 KYU
  8. RAZVAN SURUBARIU - KATA COPII 3 , 5 KYU
  9. GIURGIU CASIAN - KUMITE COPII 2 ,-26 KG
  10. STROE VICTOR - KUMITE COPII 2 ,- 30 KG

Medalii Bronz

  1. ROBERT MITCA - KATA SENIORI 9-4 KYU
  2. PETRICEANU CODRUT - KUMITE SENIORI - VETERANI SANBON
  3. PETRICEANU CODRUT - KATA SENIORI - VETERANI 9-4 KYU
  4. BALAZS BEATRIX - KUMITE TINERET OPEN
  5. GLAVAN GABRIELA - KATA JUNIORI 9-7 KYU
  6. BAIU VALD -KUMITE JUNIORI -63 KG
  7. MUNTEAN BOGDAN - KUMITE JUNIORI -60 KG
  8. PUIU ALEXANDRU - KATA CADETI 1 KYU
  9. GHEMEA ANDREEA - KATA MINICADETI 5 KYU
  10. DRAGOI ION - KUMITE MINICADETI -47 KG
  11. BATRANU EDUARD - KATA MINICADETI , 5 KYU
  12. BACALU ANDREI + KUMITE MINICADETI +37 KG
  13. LUCA POTERAS - KUMITE MINICADETI -40 KG
  14. POTERAS MATTEO - KUMITE COPII 3 ,36 KG
  15. PETRICEANU TEODOR - KATA COPII 3 , 5 KYU
  16. OLTEANU DARIA - KUMITE COPII 3 , -36 KG
  17. DAVID BAGU - KUMITE COPII 2 -26 KG
  18. GIURGIU CASIAN -KATA COPII 2 , 6 KYU
  19. CRETU ANCA - KATA COPII 2, 6 KYU
  20. CRETU ANCA -KUMITE COPII 2 , -30 KG
  21. MIHALACHE MATEI - KUMITE COPII 2 ,+32 KG
  22. ION ANDREI , KUMITE COPII 1 ,+24 KG