2016campnatComplexul Sportiv Apollo din Bucuresti a gazduit timp de doua zile in perioada 5-6 martie 2016 , Campionatele Nationale de Karate SKDUN destinate probelor de kata si kumite pentru categoriile  de varsta ,copii, minicadeti , cadeti , juniori , tineret si senior . Evenimentul organizat sub egida Federatiei Romane de Arte Martiale , departamentul de karate SKDUN a alineat la start 850 sportivi din 44 cluburi . Sub atenta supraveghere a presedintelui SKDUN , shihan Aurel Patru 7 dan si a comisiei nationale de selectie , departamentul de karate si-a desemnat sportivii care vor participa peste 3 saptamani la Campionatele Europene de Karate SKDUN din Germania . Sportivii nostrii Maftei Gabriel si Dragoi Ion calificandu-se in lotul national al Romaniei alaturi de ceilalti 16 sportivi CSU Brasov care vor face deplasarea la evenimentul international .

La Campionatele Nationale de Karate SKDUN , clubul nostru a deplasat 25 sportivi legitimati la sectia de karate Shotokan a CSU Brasov , sportivi care  la finalul intrecerilor au bifat podiumul de premiere de 30 ori ( 6 aur / 7 argint / 17 bronz ) .

Rezultate tehnice

MEDALIATI CU AUR

  1. SEITZ ADINA - KATA JUNIOARE DAN
  2. BACALU ANDREI - KUMITE MINICADETI -36 KG
  3. BAGU DAVID - KATA COPII 1 , GRAD 8 KYU
  4. TUDOR ASTION - KUMITE COPII +26 KG
  5. OLTEANU DARIA - KUMITE COPII -29 KG
  6. TAMPA VIOREL - KUMITE COPII +40 KG

MEDALIATI CU ARGINT

  1. LIVIU POTERAS - KATA MASCULIN SEN/VET 9-1 KYU
  2. DRAGOI DANIELA - KUMITE FEMININ SEN/VET
  3. SEITZ ADINA - KUMITE JUNIOARE +58 KG
  4. TOHANEAN DENISA - KATA JUNIOARE DAN
  5. BACALU GEORGE - KUMITE CADETI -54 KG
  6. BAGU DAVID - KUMITE COPII -24 KG
  7. TAMPA VIOREL - KATA COPII 3 GRAD 7 KYU

MEDALIATI CU BRONZ

  1. DRAGOI DANIELA - KATA FEMININ SEN/VET
  2. LIVIU POTERAS - KUMITE MASCULIN SEN/VET
  3. MITCA ROBERT - KATA MASCULIN - SEN 9-1KYU
  4. MITCA ROBERT - KUMITE MASCUIN - SEN/VET
  5. MAFTEI GABRIEL - KATA CADETI DAN
  6. MAFTEI GABRIEL - KUMITE CADETI
  7. BESLEAGA MARCEL - KATA CADETI 6-5 KYU
  8. BACALU ANDREI  - KATA MINICADETI DAN
  9. SPUMA ANDREEA - KATA MINICADETI 6 KYU
  10. DRAGOI ION - KATA MINICADETI 3-2 KYU
  11. DRAGOI ION - KUMIT MINICADETI -44KG
  12. OLTEANU DARIA - KATA COPII 3 -3 KYU DAN
  13. GHEMEA ANDREEA - KATA COPII 3 -6 KYU
  14. CRETU ANCA - KUMITE COPII 1 -27 KG
  15. CRETU ANCA - KATA COPII 1 , 8 KYU
  16. BATRINU EDUARD - KATA COPII 3 , 5 KYU
  17. TUDOR ASTION - KATA COPII 1 , 7-6 KYU

DSC 4923